Kim teslim etti?

Karabulut ailesinin avukatı Altan Altınyurt, ''Sevindik tabi ancak Vali ve Emniyet Müdürü'nün açıklamalarına bakınca, bana tiyatro oynanıyor gibi geliyor. Aile teslim etti deniyor ama baba hapiste anne Amerika'da. Hangi aile teslim etti?'' diye sordu.

17 Eylül 2009 Perşembe, 00:35
Abone Ol google-news

Münevver Karabulut'un ailesinin avukatlarından bir diğer isim Rezan Epözdemir, C.G'nin yakalanmasına ilişkin, ''Süreç nedeniyle son derece mutluyuz. Geç de olsa şüphelinin yakalanması bize hakikaten umut verdi'' dedi.

Gülhane'deki Çocuk Mahkemeleri binası önünde gazetecilere açıklamalarda bulunan avukat Epözdemir, savcıdan bilgi almaya geldiklerini söyledi.

Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Faruk Erşen Yılmaz'ın çok fedakarlık yaptığını vurgulayan Epözdemir, ''Faruk Bey yüreklilikte çalıştı. Hemen hemen dosyanın tamamı tekemmül etti. Delillerin tamamı toplandı. Gelinen noktada sadece şüphelinin bulunması bekleniyordu. Nihayetinde de şüpheli bulundu'' diye konuştu.

Epözdemir, kolluk kuvvetlerinin bu sürece çok katkısının olmadığını savunarak, yine de ellerinden gelen özen ve hassasiyeti gösterdiklerini düşündüğünü söyledi.
Süreçte hiçbir meslektaşı hakkında konuşmak istemediğini dile getiren Epözdemir, ''Meslektaşımın (C.G'nin avukatı) bazı basın mensuplarına, 'yakalandıktan ve aile beni aradıktan sonra C.G. sucuk ekmek istiyordu, sucuk ekmek aldık. Ondan sonra getirdik' şeklindeki açıklamaları çok üzücü, incitici. Burada acılı bir anne baba var. Biraz da onların perspektifinden bakmak lazım'' şeklinde konuştu.

Epözdemir, Münevver Karabulut'un babası Süreyya Karabulut aleyhine kamuoyunda bazı haberler çıktığını hatırlatarak, acılı bir babanın çok sağlıklı açıklamalar yapamayacağını ve psikolojik yardım aldığını söyledi. Epözdemir, şunları kaydetti:

''Süreç nedeniyle son derece mutluyuz. Geç de olsa şüphelinin yakalanması bize hakikaten umut verdi. Bundan sonrası... Öyle veya böyle şüpheli yakalandı. Kuvvetle muhtemel tutuklanacak. En kısa zamanda iddianamenin tanzim edileceğini düşünüyorum. Delillerin tamamına yakını tekemmül etti. Sadece şüphelinin kendisi değil, ona yardımcı olan, onu azmettiren, cesedi ve suç delillerini gizleyen, şüpheliyi kayıran, yargıya teslim etmeyen herkesle ilgili gerekli cezai işlem yapılacak, takibat yapılacaktır. Biz bu hukuki sürecin takipçisi olacağız.''

'Müdafi' sıfatıyla dosyayı takip edeceklerini aktaran Epözdemir, yetki vereceği 50 meslektaşının da 'katılan' sıfatıyla davayı takip edeceğini kaydetti. Epözdemir, savcıdan bilgi aldıktan sonra tekrar bir değerlendirme yapacaklarını sözlerine ekledi.

 

CEM GARİPOĞLU YAKALANDI FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ