''Kırsal Alanda Kadın Çalıştayı'' başladı

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Teşkilatlandırma ve Destekleme (TEDGEM) Genel Müdür Yardımcısı Osman Şimşek, ''Kırsal alana götürdüğümüz hizmetlerden özellikle kadın çiftçilerimizin azami seviyede yararlanmasını sağlamayı hedeflemekteyiz'' dedi.

28 Eylül 2010 Salı, 10:34
Abone Ol google-news

(TEDGEM) Genel Müdür Yardımcısı Osman Şimşek, Tekirdağ Tarım İl Müdürlüğü tarafından Silivri Klasis Otel'de düzenlenen, ''Kırsal Alanda Kadın Çalıştayı''nın açılışında yaptığı konuşmada, kırsal alanda tarımda çalışan çiftçilerin her zaman eğitime yönlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Kırsal alana götürülen hizmetlerden özellikle kadın çiftçilerin azami seviyede yararlanmasını sağlamayı hedeflediklerini ifade eden Şimşek, bu amaçla tarımsal yayımı Geliştirme Projesi, (TARGEL)ile tarımsal danışmanlık hizmeti veren ziraat mühendisi ve veteriner olmak üzere toplam 64 tarım danışmanı, Tekirdağ ili köy ve beldelerinde çalıştığını kaydetti.

Şimşek, Tekirdağ genelinde destekleme projesi kapsamında 18 projesi tamamlanmış olan 2 milyon hibe ödemesi yapıldığını ifade etti.