Kıymada büyük skandal!

Gıdadaki skandal haberleri bitmek bilmiyor... İstanbul Kasaplar Odası Başkanı Bilgin Şahin çöpe gitmesi gereken tavuk ve büyükbaş hayvan kemiklerinin, kilosu 20 kuruşa toplanarak, öğütüldükten sonra hazır kıymaya katıldığını ileri sürdü.

05 Mayıs 2012 Cumartesi, 13:37
Abone Ol google-news

Bal ve zeytinyağından sonra gıdadaki son skandal haberi kıymadan geldi. İstanbul Kasaplar Odası Başkanı Bilgin Şahin çöpe gitmesi gereken tavuk ve büyükbaş hayvan kemiklerinin, kilosu 20 kuruşa toplanarak, öğütüldükten sonra hazır kıymaya katıldığını ileri sürdü.

Mehmet Ali Önel yönetimindeki Deşifre programında çarpıcı açıklamalar yapan Bilgin Şahin, Avrupa’da bu kemiklerin başta kedi maması olmak üzere , evcil hayvan yemi üretiminde kullanıldığına dikkat çekti. Şahin, söz konusu kemiklerin ülkemizde mekanik kıyma olarak yurttaşa yedirildiğini belirtti.

Yurttaşları hazır kıyma tüketmemeleri konusunda uyaran Bilgin Şahin, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın işlenmiş et ürünleriyle ilgili Gıda Kodeksinde yapacağı değişikliğin bu tarz hilelerin önüne geçebileceğini savundu.