Kız kaçırma kavgası: 2 ölü

İzmit'te Tavşantepe Mahallesi'nde kız kaçırma konusunda Romanlar arasında çıkan ve av tüfeğinin de kullanıldığı kavgada 2 kişi öldü, 2 kişi de yaralandı.

15 Eylül 2014 Pazartesi, 10:32
Abone Ol google-news

Olay, dün saat 22.30 sıralarında Tavşantepe Mahallesi Kumlu Sokak üzerinde meydana geldi. Saadettin Sağlam, yanına kardeşleri Sezgin ve Ertaç Sağlam'ın da yardımıyla iki hafta önce aynı mahallede oturan Ercan Şencan'ın kızını kaçırdı. Ercan Şencan'ın tepkisi üzerine aile, kızı 5 gün sonra evine gönderildi.

Aileler arasında gençlerin evlendirilmesi konusunda görüşmeye devam ederken, aynı semtte oturan 30 yaşındaki Ersin G. bu kızı kaçırdı. Sağlam ailesi fertleri, kıza sahip olamadıklarını belirterek kızları ikinci başkası tarafından kez kaçırılan Ercan Şencan'ın evin bastı. İki aile fertleri arasında kavga çıktı. Çıkan kavgada Ercan Şencan bıçaklanarak hafif yaralandı. Yaralı Ercan Şencan evden aldığı av tüfeği ile Sağlam ailesine ateş etmeye başladı. Tüfekten çıkan saçmalar Saadettin, Sezgin ve Ertaç Sağlam'a isabet etti. Kanlar içinde yere yığılan Sezgin, Ertaç ve Sadettin Sağlam yakınları tarafından minibüslere bindirilerek özel bir hastaneye götürülürken, bıçaklanarak yaralanan Ercan Şencan ise, Kocaeli Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Yaralılardan Saadettin ile Ertaç Sağlam kardeşler yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Polis yeni olayların çıkmasını önlemek amacıyla mahallede geniş önlem aldı.