Kuran kursunda terlikle çocuğa işkence yapan hoca 4 yıl hapisle yargılanıyor

Sakarya'da 12 yaşındaki A.P.’yi terlikle dövdüğü görüntüler ortaya çıkınca tutuklanan Kur’an Kursu hocası Şükrü Yılmaz ’Küçük çocuğa darp ve eziyet’ten 4 yıl hapis istemiyle yargılanmaya başladı.

09 Şubat 2017 Perşembe, 18:27
Abone Ol google-news


Sakarya'nın Erenler ilçesinde bulunan Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı Hz. Musab Erkek Kuran Kursu’nda küçük çocuğu terlikle dövdüğü görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasının ardından tutuklanan Kuran kursu hocası Şükrü Yılmaz, Sakarya 2’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde ’Küçük çocuğa darp ve eziyet’ suçlarından 4 yıla varan hapis cezası ile yargılanmaya başladı. Duruşmaya tutuklu yargılanan Şükrü Yılmaz ile mağdur A.P. ve babası katıldı.


'DAYAK YÜZÜNDEN BIRAKMAK ZORUNDA KALDIM'

Mahkemede ifade veren küçük çocuk hafızlık eğitimine başladığını, hafızlık hocası Şükrü Yılmaz’ın kendisini 10-15 kez dövdüğünü söyledi. Dayak yüzünden kursu bırakmak zorunda kaldığını belirten A.P, "2016 yılı Ağustos ayı sonlarında eğitim görmüş olduğum Kuran kursunda hafızlık hocam dersimi veremediğim için beni elinde bulunan terlikle vücudumun değişik yerlerine vurarak dövdü. Ancak şikayetçi değilim" dedi.

TAHLİYE TALEBİ REDDEDİLDİ

Küçük çocuğun babası da şikayetçi olmadıklarını söyledi. Sanık Şükrü Yılmaz ise pişman olduğu belirterek, "Ders yapmadığı için dövdüm. Üzgünüm" dedi. Mahkeme, sanık Şükrü Yılmaz’ın tahliye talebini reddetti ve duruşmayı 6 Mart gününe erteledi.