Kurtulmuş AKP'yi sert dille eleştirdi

Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kutulmuş, ''Amerika istediği diye, AB istedi diye sen Selçuklu'nun Osmanlı'nın devamı olan bir ülke olarak bu olumsuzluğa boyun eğersen vay halimize. Bu konuda gerçekten Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı kınıyorum'' dedi.

25 Ocak 2009 Pazar, 17:30
Abone Ol google-news

Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Düzce'de 18 Temmuz Spor salonunda düzenlenen partisinin aday tanıtım toplantısına katıldı.

Numan Kurtulmuş, İsrail'in Filistin'e düzenlediği saldırılarda Türkiye'nin de yanlış politika izlediğini savundu. İsrail'in 23 gün boyunca Filistin'e saldırı düzenlediğini kaydeden kurtulmuş şunları kaydetti:

''Siz İsrail ile ilişkilerinizi kesmiyor üstüne üstlük bekara karı boşamak kolaydır şeklinde açıklama yapıyorsunuz. İsrail'in o bölge de en etkili güç olarak bulunduğunu söylüyor ve bu konuda hiçbir girişimde bulunmuyorsunuz. Üstelik İncirlik'ten ülkeye binlerce uçak havalanıyor ve bu uçaklar asker ile bomba taşıyor. Bu uçaklar Bodrum'a turist götürmüyor. Filistin'e silah götürüyor. Bu nasıl bir zihniyettir anlamıyorum. Amerika istediği diye, AB istedi diye sen Selçuklu'nun Osmanlı'nın devamı olan bir ülke olarak bu olumsuzluğa boyun eğersen vay halimize. Bu konuda gerçekten Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı kınıyorum.''

Türkiye'nin gündeminde bulunan önemli sorunlardan birinin fındık olduğuna değinen Kurtulmuş,''Fındık konusu 8 milyon insanı ilgilendiriyor. Fiskobirlik'i bir kenara koyup bir şeyden anlamayan Toprak Mahsulleri Ofisini fındık sorumlusu yaptılar'' dedi.

Saadet Partisi'nin yeni bir döneme girdiğini kaydeden kurtulmuş, bu dönemin kendileri için bir katılım ve açılım dönemi olduğunu söyledi.

Kurtulmuş, 26 Ekim'den bu yana hiç durmadan Anadolu'nun dört bir yanını dolaştıklarını ifade ederek, saadet Partisi'nin açılımının çok büyük bir ilgi gördüğünü anlattı.
Kurtulmuş,sözlerini şöyle tamamladı:

''Kriz var doğru ama bu sadece ekonomik kriz değil, bütün dünyayı kapsayan bir uygarlık bir medeniyet krizidir. Son üç haftadır bütün değerleri ile bütün kurumları ve fikirleri ile dünyayı yöneten modern batı dünyası aslında 1970'lerden beri büyük bir krizin içine girmiştir. Bu aslında krizin görünen kısmı da kapitalist sistemin neoliberal politikaların iflası şeklinde ortaya çıkıyor. Örneğin dünyada büyük bir ahlak ve moral krizi var. derin bir toplumsal yapının bozulması krizi var. Aile değerlerinin ve aile yapısının bozulması krizi var. yeryüzünde bir güven kriz mevcut insanlar birbirlerine güvenmiyor. Küresel bir dengesizlik var.''