Kuyumcukent yönetiminden yangın açıklaması

Kuyumcukent'te çıkan yangın sonrası medyada çıkan ve yanlış anlaşılmalara mahal verecek haberler için Kuyumcukent yönetiminden açıklama geldi.

10 Nisan 2015 Cuma, 18:03
Abone Ol google-news

Bahçelievler Kuyumcukent'te atölyeler bloğundaki elektrik panolarında saat 12.00 sıralarında yangın çıktı. Yangın nedeniyle içeriyi dumanlar kapladı. Kuyumcukent'te çalışanlar hemen tahliye edildi. Olay yerine Kocasinan, Bağcılar, Başakşehir, Sefaköy ve Bakırköy'den itfaiye ekipleri sevk edildi. Yangın çalışanlar tarafından büyümeden kısa sürede söndürüldü. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri de duman tahliyesi yaptı. Atölyelerde çalışanlar itfaiyenin duman tahliyesi bitene kadar dışarıda bekledi. Can kaybının yaşanmadığı yangın nedeniyle maddi hasar meydana geldi.

Kulumcukent yönetimi yangın ile ilgili basın açıklaması yaptı.

KUYUMCUKENT’TE YANGIN-BASIN AÇIKLAMASI
 
 
TESİSİMİZ  SAAT 12:00 CİVARINDA BAŞLAMIŞ OLAN YANGIN, YÖNETİMİN VE İTFAİYENİN SÜRETLİ MÜDAHALESİYLE YAKLAŞIK 10 DAKİKA İÇERİSİNDE SÖNDÜRÜLMÜŞTÜR. SÖNDÜRME İŞLEMİ ESNASINDA TAHLİYE EKİPLERİ İÇERİDE ÇALIŞAN YAKLAŞIK 15.000 KİŞİYİ SORUNSUZ BİR ŞEKİLDE TOPLANMA ALANLARINA TAHLİYESİNİ SAĞLAMIŞTIR. BASINDA YANSITILDIĞI ÜZERE HERHANGİ BİR CAN KAYBI VE YARALANMA SÖZ KONUSU DEĞİLDİR.
 
OLAY SONRASI DURUM HIZLICA KONTROL ALTINA ALINMIŞ OLUP, GÜVENLİK TEDBİRLERİ ÇERÇEVESİNDE TÜM KUYUMCUKENT ÇALIŞANLARININ CAN VE MAL GÜVENLİĞİ SAĞLANMIŞTIR. YANGIN ÇIKIŞ SEBEBİ TEKNİK KONTROLLER VE OLAY YERİ İNCELEMENİN ARDINDAN KESİNLEŞECEKTİR.
 
TÜM BASINA ÖNEMLE VE SAYGIYLA DUYURULUR.
 
 
KUYUMCUKENT YÖNETİMİ