"Lider gidiyoruz ve lider olarak kalmak istiyoruz"

İngiltere Premier League'de bu hafta oynanacak Manchester United-Manchester City derbisine sayılı günler kala iki takımın futbolcuları iddialı açıklamalarla galibiyete olan inançlarını dile getirdi.

20 Ekim 2011 Perşembe, 13:23
Abone Ol google-news

Ligde lider durumda bulunan Manchester City'nin orta saha oyuncusu Nigel de Jong, iki takım için de büyük bir maç olacağını belirterek, "Lider olarak oraya gidiyoruz ve lider kalmak istiyoruz. Tabi ki herkes bizim kazanabileceğimize inanıyor. Manchester City geliştiği için üzerimizde her zaman baskı var" diye konuştu.

Sezonun başından bu yana kalitelerini gösterdiklerini ifade eden 26 yaşındaki Hollandalı futbolcu, "İngiltere'deki en iyi iki takım karşı karşıya gelecek ve harika bir maç olmasını bekliyorum. Manchester City oyuncuları başarıya aç" dedi.

Manchester United'ın 24 yaşındaki kanat oyuncusu Nani ise rakiplerinin harika oyunculardan oluşan çok iyi bir takım olduğunu dile getirerek, maçın çok zorlu geçeceğini düşündüğünü kaydetti.

Portekizli futbolcu, "Manchester United olduğumuzu unutmamalıyız. Evimizde oynadığımızda bizi yenmek çok zordur. Bu nedenle kendimize çok güveniyoruz" ifadelerini kullandı.

Son şampiyon Manchester United, Old Trafford Stadı'nda oynadığı son 25 Premier League maçından 24'ünü kazanmayı başardı.