Mersin'de korkutan deprem... Geceyi sokakta geçirdiler

AKDENİZ Mersin Körfezi açıklarında meydana gelen 5,0 büyüklüğündeki deprem hissedildiği güney sahilindeki illerde vatandaşları sokağa döktü.

30 Temmuz 2015 Perşembe, 07:54
Abone Ol google-news

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan alınan bilgiye göre saat 01.00'de merkez üssü Mersin Körfezi açıklarında 5,0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem, Mersin, Adana, Hatay ve Gaziantep'te de hissedildi. Bu il ve ilçelerde sarsıntı ile birlikte uykularından kalan çok sayıda vatandaş, sokaklara çıktı. Vatandaşlar uzun süre sokaklarda beklerken, ilk belirlemelere göre deprem, can kaybı ve yıkıma yol açmadı.


GECEYİ PARK VE SOKAKLARDA GEÇİRDİLER
 
Yaklaşık 10 saniye boyunca binaları sallanan vatandaşlar, paniğe kapılıp parklara ve sokaklara çıktı.
 
Öte yandan Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin büyüklüğünü 5.2 olarak açıkladı. Akdeniz'e kıyı birçok ilde hissedilen depremde ilk belirlemelere göre can ve mal kaybının olmadığı öğrenildi.
 
Depremin yoğun olarak hissedildiği Adana'da korku ve panik yaşayan bazı vatandaşlar hastanelere başvurdu. Vatandaşlar geceyi sokakta geçirdi.
 
HATAY VE MERSİN'DE DE VATANDAŞLAR SOKAĞA DÖKÜLDÜ
 
Deprem, Akdeniz'e kıyısı olan Hatay'da da yoğun olarak hissedildi.
 
Depremi hisseden birçok vatandaş evinden çıkıp yakındaki parklara sığınırken, bazı vatandaşlar da sokaklarda dolaşmayı tercih etti.
 
Suriyeliler de sokaklara ve parklara akın ederek kendilerini güvende hissetmeye çalıştı. Deprem nedeniyle Hatay genelinde herhangi bir can veya mal kaybı yaşanmadığı öğrenildi.
Mersin'de de depremin ardından kendini sokağa atan vatandaşlar, yollarda sabahlamayı tercih etti.