Mersin'de sokağa çıkma yasağı eyleminde bir genç öldü

Mersin'deki sokağa çıkma yasağı protestosun sırasında 20 yaşındaki Sedat Baran, ateşli silahla vurularak öldürüldü. Ölen gencin cesedinin yakınında av tüfeği bulunduğu bildirildi. Bu olaydan tam 1 hafta önce yine Mersin'deki sokağa çıkma yasağı eylemlerinde 5 yaşındaki Davut Özer vurularak öldürülmüştü.

28 Aralık 2015 Pazartesi, 07:05
Abone Ol google-news
<video:454943>
 
Doğu ve Güneydoğu'daki olayları ve sokağa çıkma yasaklarını protesto eden bir grup Mersin'de bazı mahallelerde eylemler gerçekleştirdi. Polis, göstericilere zırhlı araçlar ve gaz bombası ile müdahale etti. Gösteriler sırasında merkez Akdeniz ilçesi Gündoğdu Mahallesi Kıbrıs İlkokulu yakınında Sedat Baran adlı bir kişi, ateşli silahla vurularak öldürüldü. Ölen gencin cenazesi, olay yerindeki incelemenin ardından Mersin Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Cesedin yakınında bir adet av tüfeği bulunduğu bildirildi.  
 
Sokağa çıkma yasağı protestolarında 1 çocuk öldü

Bu arada olayı haber alan Sedat Baran'in yakınları hastane morgu önüne toplandı. Baran'ın cenazesini görmek isteyen yakınları ile polis arasında zaman zaman gerginlik yaşandı. Hastane önündeki kalabalın artmasıyla, gerginlik te tırmandı. Çevik kuvvet polislerinin önlem aldığı morg önündeki gerginlik, daha sonra arbedeye dönüştü. Polise taş, şişe ve sandalye fırlatan öfkeli grup hastaneyi savaş alanına çevirdi.

Kalabalık, hastane önündeki bir polis otosu ve ambulans ile hastanenin kapısının camlarını kırarak zarar verdi. Polis, grubu uzaklaştırmak için biber gazı kullandı. Kalabalık, cenazenin otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu'na gönderilmesinin ardından hastaneden ayrıldı. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.