Metris Cezaevinde yangın

Metris Cezaevi'nde mahkumların kaldığı koğuşta yangın çıktı. İstanbul Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada dumandan etkilenen 3 tutuklu ile bir infaz ve koruma memurunun hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

15 Şubat 2019 Cuma, 22:02
Abone Ol google-news

Edilen bilgiye göre Metris 1 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda koğuşta saat 21.00 sıralarında henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı.

Cezaevine, itfaiye ve ambulans sevk edilirken çevrede özel harekat polisleri önlem aldı. Cezaevindeki yangın söndürülürken, yangın sırasında bazı mahkumların dumandan etkilendiği kaydedildi. 

İstanbul Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada dumandan etkilenen 3 tutuklu ile bir infaz ve koruma memurunun hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Öte yandan DHA'nın emniyet kaynaklarına dayandırdığı haberine göre 27 mahkum dumandan etkilendi.

BAŞSAVCILIKTAN AÇIKLAMA

İstanbul Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yangınla ilgili yapılan açıklama şu şekilde:

"Bugün saat 20.40 sıralarında Metris 1 nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda hırsızlık suçundan tutuklu ve hükümlülerin barındırıldığı bir koğuşta henüz sebebi bilinmeyen bir nedenle yangın çıkmıştır. Ceza İnfaz Kurumu personeli ve Cezaevi Tabur Komutanlığı görevlilerince olaya süratle müdahale edilmiş derhal olay yerine intikal eden itfaiye görevlileri ile birlikte yangın diğer hiçbir koğuşa yayılmadan kısa sürede söndürülmüştür. Dumandan etkilenen 3 tutuklu ile görevli bir infaz ve koruma memuru tedbir amaçlı olarak hastaneye sevk edilerek sağlık kontrolleri gerçekleştirilmiştir. Cezaevinde İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü tarafından her türlü güvenlik önlemleri alınmıştır. Olaya ilişkin adli ve idari soruşturma başlatılmıştır"