MHP'den ortak Köşk adayına yeşil ışık

MHP'li Tuğrul Türkeş, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun dile getirdiği Cumhurbaşkanlığı seçiminde AKP adayına karşı muhalefetin tek adayla yarışa girmesi fikrine olumlu baktıklarını söyledi ve ekledi: MHP çatısında yapılacak ittifak Türkiye’nin önünü açacak.

04 Nisan 2014 Cuma, 09:41
Abone Ol google-news

Yerel seçim sonuçlarını Radikal Gazetesi'nden Ömer Şahin'e değerlendiren MHP Genel Başkan Yardımcısı Tugrul Türkeş, yerel seçimden sonra fiilen anamuhalefet partisi haline geldiklerini söyledi. Türkeş, “Seçimler sonucunda MHP’nin önü açılmıştır. MHP, açık ara ikinci parti ve iktidar alternatifidir” dedi.

''AKP'NİN ALTERNATİFİ MHP''

Tuğrul Türkeş, Ankara, İstanbul ve İzmir gibi üç büyükşehirde AKP-CHP kutuplaşmasından dolayı oylarının az çıktığını bu kentler dışında ortalama yüzde 22’yi yakaladıklarını vurguladı. AKP’ye karşı özellikle Ankara ve İstanbul’da seçmenin CHP’ye yönelmesinin sonuç vermediğini öne süren Türkeş, “Sağ seçmenin CHP’ye oy vermesi kolay olmuyor. AKP’nin alternatifi MHP’dir” dedi.

MANSUR YAVAŞ'IN CHP'DEN ADAY OLMASI: TAŞ YERİNDE AĞIRDIR


Türkeş, seçim sonucunda üç büyükşehir ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne yoğunlaşma mesajı aldıklarını ve bu konuda gayret göstereceklerini açıkladı. Türkeş, Mansur Yavaş’ın CHP adayı olarak gösterdiği seçim başarısına ise “Taş yerinde ağırdır” yorumunu yapmakla yetindi.

''MHP ÇATISI ALTINDA YAPILACAK İTTİFAK''

Cumhurbaşkanlığı seçiminde AKP adayına karşı muhalefetin tek adayla yarışa girmesi fikrine soğuk bakmayan Türkeş, bunun adresinin CHP değil MHP olacağı görüşünde. Yerel seçimin bu işareti verdiğini aktaran Türkeş, MHP çatısında yapılacak ittifakın Türkiye’nin önünü açacağını savundu. Yerel seçim sonuçlarının Başbakan Erdoğan’a Köşk yolunu açmadığını bilakis oylarını gerilettiğini kaydeden Türkeş şöyle devam etti: “AKP’liler Erdoğan’ın gerilim politikasından yorulduğu için Çankaya’ya gitmesini istiyor olabilir. Ama kolay değil. Köşk’e evlet adamı hüviyeti olan isim yakışır” dedi.