MHP'li Yalçın'dan Reuters'a yalanlama: Sözlerim çarpıtıldı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, "AKP tarafından kurulacak bir azınlık hükümetine destek verebilecekleri" yönünde çıkan haberi yalanladı.

04 Ağustos 2015 Salı, 15:08
Abone Ol google-news

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, tarafından kurulacak bir azınlık hükümetine, erken seçime gidilmesi koşuluyla destek verebileceklerini söylediği iddiası üzerine açıklama yaptı. Yalçın, "Partimizin herhangi bir azınlık hükümetine olumlu ya da sıcak yaklaşması düşünülemez. Sözlerim yanlış ve anlamından çıkarılarak servis edildi." dedi.

Reuters'ın haberinde MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'ın "AKP'nin alelade kuracağı bir azınlık hükümetine destek vermeyeceğiz ama eğer burada seçim azınlık hükümetini kastediyorlarsa, bu durumda da seçim tarihinin görülmesi lazım. Kasım'da ya da başka tarihte seçim yapılıp yapılmayacağının baştan belirlenmesi gerekiyor. Bu teklifi görmeden destek yaklaşımı doğru olmaz. Koalisyon alternatifleri tamamen tükenirse, Kasım ayında erken seçim yapılması koşuluyla bir seçim azınlık hükümetine destek verebiliriz. MHP, Kasım ayına sıcak bakar." dediği iddia edilmişti.

HABER REUTERS'TAN NASIL GEÇMİŞTİ?

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, AKP tarafından kurulacak bir azınlık hükümetine, Kasım ayında erken seçime gidilmesi koşuluyla destek verebileceklerini söyledi.

Reuters'a konuşan Yalçın, "AKP'nin alelade kuracağı bir azınlık hükümetine destek ermeyeceğiz ama, eğer burada seçim azınlık hükümetini kastediyorlarsa, bu durumda da seçim tarihinin görülmesi lazım. Kasım'da ya da başka tarihte seçim yapılıp yapılmayacağını baştan belirlenmesi gerekiyor" dedi.

Yalçın şunları söyledi:

"Bu teklifi görmeden destek yaklaşımı doğru olmaz. Koalisyon alternatifleri tamamen tükenirse, Kasım ayında erken seçim yapılması koşuluyla bir seçim azınlık hükümetine destek verebiliriz. MHP, Kasım ayına sıcak bakar."