Microsoft Lumia 650 tekrar görüldü!

Şu sıralar Windows 10 Mobil kullanan akıllı telefonlar ile oldukça meşgul olan Microsoft’un beklenen orta segment modellerinden Lumia 650 tekrar görüldü. Microsoft Lumia 650’nin teknik özellikleri ve yeni fotoğrafı haberimizde.

17 Aralık 2015 Perşembe, 20:20
Abone Ol google-news

Windows 10 Mobil ile mobil platformlar arasındaki rekabete dahil olmak isteyen Microsoft, şimdiye kadar üç modelini duyurmuştu. Üst segmente hitap eden iki modelden sonra şimdi orta segmente iddialı bir seçenek geliyor. Firmanın Lumia 650 olarak adlandırması beklenen cihaz haberimizde.
Microsoft Lumia 650, kısa bir önce ortaya çıkan Lumia 850 ile pek bir benzerlik taşımıyor. Cihaz daha çok eski Lumia 640 modelini andırıyor. Zaten bu sebeple orta segmente geleceği düşünülüyor. İddia edilen teknik özellikler ise telefonun fiyatı hakkında ipucu veriyor.


Lumia 650 modelinde 5 inç büyüklüğünde 720p (720 x 1280 piksel) çözünürlük sunan bir ekran bekleniyor. Bu ekranın altında 4 çekirdekli bir yonga ve 1 GB RAM yine beklentiler arasında. Bu özellikler cihazın fiyatını aşağı çekiyor ve 300 dolar gibi iddialı rakamları akıllara getiriyor. Microsoft’un Windows 10 Mobil işletim sistemini geniş kitlelere ulaştırması gerekiyor. Bu amaca ulaşmak için ise fiyatının ötesinde performanslar sunan, günlük ihtiyaçları kolaylıkla karşılayabilen telefonlara ihtiyaç var. Lumia 650 bahsettiğimiz türden bir akıllı telefon olarak satışa çıkacak. Satış ve piyasaya giriş tarihi henüz belli değil.

4. Kuşak Metalci kafa sallıyor: Moto X!