"Milli Eğitim Bakanı Fransa'da ne yapıyor?"

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, ''63 öğretmenimizin yaşamını yitirdiği, 40'tan fazla öğretmenimizin enkaz altında olduğu bir dönemde Milli Eğitim Bakanı Fransa'da ne yapıyor'' dedi.

27 Ekim 2011 Perşembe, 14:19
Abone Ol google-news

Muharrem İnce, yaptığı yazılı açıklamada, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in, UNESCO'nun bir konferansına katılmak üzere Fransa'ya gittiğini anımsattı.

İnce, açıklamasında şunları kaydetti:
''63 öğretmenimizin yaşamını yitirdiği, 40'tan fazla öğretmenimizin enkaz altında olduğu bir dönemde Milli Eğitim Bakanı Fransa'da ne yapıyor? Kendisinin kamuoyuyla paylaştığı bilgilere göre bir okulumuzun bütünüyle yıkıldığı, 16'sının ağır hasarlı olduğu, 430 okulda hasar tespit edildiği bir dönemde, öğretmenlerin yanında, onların ihtiyaçlarının karşılamak üzere nöbette olması gereken Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer Fransa'da UNESCO'nun toplantısında sürdürülebilir kalkınma üzerine nutuk atmakla meşgul olması sözle anlatılabilecek bir durum değildir.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı iken göçük altında kalan işçilerimiz için 'güzel öldüler' ifadesini kullanan bir Bakan için bu durum normal olabilir. Ancak Milli Eğitim camiası için kelimenin tam anlamıyla utanç verici bir görüntüdür. Kendisini kınıyorum. Ayrıca dün bir TV kanalındaki, 'Çok şükür belki ciddi anlamda okul kaybımız olmadı. Sadece bir okulumuz bütünüyle yıkıldı, yaklaşık 15-16 civarında ağır hasarlı okulumuz var' ifadesini de bir gaflet olarak değerlendiriyorum.''