Müdür Yardımcılığı sınavında şok iddia

Eğitim Sen, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitim yöneticilerini belirlemek amacıyla yapılan Müdür Yardımcılığı ve Başyardımcılığı sınavında sorulan soruların 11 tanesinin Eğitim-Bir-Sen'in hazırladığı deneme sınavı kitapçığındaki sorularla bire bir aynı olduğunu söyledi.

14 Ekim 2011 Cuma, 13:38
Abone Ol google-news

Eğitim Sen, Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) tarafından eğitim yöneticilerini belirlemek amacıyla yapılan Müdür Yardımcılığı ve Başyardımcılığı sınavında sorulan soruların 11 tanesinin Eğitim-Bir-Sen'in hazırladığı deneme sınavı kitapçığındaki sorularla bire bir aynı çıktığını iddia etti.

Eğitim Sen Merkez Yürütme Kurulu, yaptığı yazılı açıklamada, MEB tarafından yapılan Müdür Yardımcılığı ve Başyardımcılığı sınavında sorulan soruların 11 tanesinin Eğitim-Bir-Sen'in hazırladığı deneme sınavı kitapçığındaki sorularla bire bir aynı çıktığını, ancak yetkililerin bu skandal ile ilgili herhangi bir açıklama yapmamasının son derece düşündürücü olduğunu belirtti.

KPSS, YGS ve ehliyet sınavlarında yaşanan skandallara bu sefer de Müdür Yardımcılığı sınavında yaşanan "11 aynı soru"nun damgasını vurduğunu belirten Sendika yöneticileri, yaşananların bu tür sınavların güvenilirliğine dair büyük soru işaretlerini gündeme getirdiğini söyledi.

Sendika açıklamasında, "KPSS ve YGS'de yaşananların üzerinin örtülmesi gibi, müdür yardımcılığı sınavındaki bu skandalın üzerinin örtülmesine izin vermeyeceğiz. Bu son olay, son dönemde yaşananlardan çok daha büyük skandallarının yaşanabileceği ihtimalini güçlendirmekte, sınava girecek olanların güvenini tamamen ortadan kaldırmaktadır" denilirken, Milli Eğitim Bakanlığı ve Eğitim-Bir-Sen'in bu konu ile ilgili derhal açıklama yapması istendi.