Murat Ülker'den Yeni Akit yazarına fotoğraflı gönderme

Twitter, dün akşam Ülker'in patronu Murat Ülker'in Yeni Akit yazarı Ersoy Dedeye verdiği yanıtı konuştu.

06 Kasım 2014 Perşembe, 11:48
Abone Ol google-news

Ülker'in patronu Murat Ülker, Yeni Akit yazarı Ersoy Dede'ye verdiği yanıtla sosyal medyanın gündemine oturdu.

İngiliz bisküvi markası United Biscuits'i de bünyesine katarak dünyanın üçüncü en büyük bisküvicisi konumuna yükselen Ülker'in patronu Murat Ülker'e birçok tebrik mesajı geldi. Boyner Holding'in patronu Cem Boyner de Twitter'da Murat Ülker’e hitaben, “Bravo ÜLKER'e!!!! UNITED BISCUITS Süper hamle!!Tebrikler..” yazdı. Murat Ülker de bu mesaja teşekkür ederek karşılık verdi.

Yeni Akit yazarı Ersoy Dede ise  bu mesajlaşmanın görüntülerini paylaşarak şöyle bir mesaj attı: “Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim”.İş dünyasındaki başarılarının yanı sıra sosyal medyayı da etkili bir biçimde kullanan Murat Ülker, Ersoy Dede'ye verdiği yanıtla tebrikleri ikiye katladı.

Murat Ülker, Ersoy Dede’nin mesajından kısa bir süre sonra “Arkadaşım nasılsınız?” yazılı bir tweet attı. Bu mesajı esas ilginç hale getiren ise sadece 6 ay önce Ersoy Dede’nin attığı bir başta twitter mesajının görüntüsünün eklenmiş olmasıydı.Ersoy Dede, 6 Mayıs 2014’te, Ülker’in patronu ile çektirdiği ve oldukça mutlu göründüğü bir fotoğrafı, “Murat Ülker ile selfie” yazarak takipçileriyle paylaşmıştı.

Cem Boyner, Gezi direnişinde polisin şiddetini eleştirmiş ve Berkin Elvan’ın cenaze töreninin yapılacağı gün mağazalarının olası ilkyardım ihtiyacı için açık olacağını belirten bir maili çalışanlarına göndermişti. Başta dönemin Başbakanı Recip Tayyip Erdoğan olmak üzere havuz medyasından bir çok isim Boyner'i hedef alan yazılar yazmıştı.