Mustafa Balbay'dan Aziz Kocaoğlu'na destek

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, ''Yargılanmakta olan, İzmir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve 129 kişinin şahsında İzmir'dir. İzmir'in çağdaşlık, uygarlık, özgürlükle bezenmiş iradesidir'' dedi.

03 Nisan 2012 Salı, 11:58
Abone Ol google-news

İkinci Ergenekon davasında tutuklu yargılanan CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay,  İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın öğlen arasında, İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik operasyonlar kapsamında haklarında dava açılan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun da aralarında bulunduğu 130 sanığın yargılandığı davayla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

''Yargılanmakta olan, İzmir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve 129 kişinin şahsında İzmir'dir. İzmir'in çağdaşlık, uygarlık, özgürlükle bezenmiş iradesidir'' diyen Balbay açıklamasında, tarih mahkemesinin, böylesi davaları tersine çevirdiğini kaydetti.

Açıklamada, yargılayanla yargılananların yer değiştireceğini belirten Balbay, ''İzmir'in vicdanı, tarihi yakalamış, bu davayı olması gereken yere koymuştur. Bazen yargılanmak doğruyu haykırma zeminidir. İzmirlilerin bu haykırışında beni de aralarında hissetmelerini dilerim'' ifadesini kullandı.