'Naylonu yaktı ve cinsel organına damlattı'

Dayısı, 68 yaşındaki Nadir Demirezen’i "Canavarca hisle eziyet çektirerek kasten öldürme" gerekçesiyle yargılanan Bülent Serttaş ile imam nikahlı eşi Meliha Çakmak’a müebbet hapis cezası verildi.

23 Aralık 2013 Pazartesi, 12:57
Abone Ol google-news

Anadolu Adalet Sarayı 5. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada tutuklu sanıklar Bülent Serttaş(36), Meliha Çakmak(37) ve avukatları hazır bulundu. Duruşmada son sözleri sorulan sanıklardan Bülent Serttaş, kendisinin komploya düştüğünü belirterek "Bu suçu Meliha Çakmak işlemiştir. Ben eve geldiğimde dayımın vücudunda kızarıklıklar vardı. Ben hiçbir şey yapmadım" dedi.
 
Bunun üzerine Mahkeme Başkanı Hayri Kaynar, olay zamanı evde duvarlara kan sıçradığını hatırlatarak, "Duvarlara kanlar sıçramış. Onlar nasıl oldu? Niye polisi aramadın" diye sordu. Sanık Serttaş ise "Olaydan sonra polisi aramadım, Meliha Çakmak’a tek yardımım bu şekilde olmuştur. Ben bir şey yapmadım" şeklinde konuştu.
 
"KULAĞINA VURARAK PATLATTI, DUVARLARA KAN SIÇRADI"
 
Davanın bir diğer sanığı Meliha Çakmak ise suçlamaları kabul etmediğini belirterek, "Dayısının kulağına vurarak patlatmış ve o kanlar duvara o şekilde sıçramıştır. Şimdi duruşma salonuna girerken ’beni kurtar’ dedi. Babam gibi severdim dayısını" diye konuştu. Üye hakim Bülent Altun, "Niye çıkıp polise haber vermedin o zaman" diye sordu. Çakmak ise üst komşusuna çıkıp haber verdiğini ifade etti.
 
MÜEBBET HAPİS CEZASI
 
Mahkeme heyeti, sanık Bülent Serttaş’ı dayısı olan ve beden bakımından kendisini savunamayacak durumda olan Nadir Demirezen’i imam nikahlı eşi Meliha Çakmak ile birlikte hareket ederek öldürdüklerini belirtti. Nadir Demirezen’i kasten eziyet ederek öldürdükleri gerekçesiyle sanıkları ilk önce ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptıran mahkeme, sanıkların duruşmada saygılı tutum gösterdiklerini belirterek müebbet hapis cezasına çarptırılmalarına hükmetti.
 
TÜRLÜ İŞKENCE YÖNTEMLERİ UYGULANDI
 
Tutuklu sanık Meliha Çakmak ise davanın Nisan ayında görülen ilk celsesinde Serttaş’ın dayısına ne şekilde işkence yaptığını ise duruşmada şu cümlelerle aktarmıştı:
 
"Dayı arada sırada altına kaçırıyordu. O gün yine altını ıslatmıştı. Eşim dayısının odasına girerek ’Yine mi altını ıslattın? Bir daha altını ıslatırsan oranı yakarım demedim mi?’ dedi. Eşim mutfaktan siyah poşet aldı, elinde de çakmak vardı. Dayının zorla eşofmanını indirdi. Naylonu yaktı ve cinsel organına damlattı. Çaydanlığı eline alarak dayının göğüs kısmından ayak uçlarına doğru kaynar suyu döktü. Kaş kısmını ve kulağını yumrukladı. Dayının kulağı şişti ve eşim şiş yere bir yumruk daha vurduğunda kulağı patladı, kanlar tavana sıçradı. Bastonla dayının bacaklarına vurdu ve baston kırıldı"
 
OLAYIN GEÇMİŞİ
 
Pendik’te 9 Eylül 2011 yılında gerçekleşen olayda, gece bir sıralarında emniyet müdürlüğüne yapılan ihbar sayesinde polis ekiplerince olay yerine gidilerek, Nadir Demirezen’in ölümünün normal bir şekilde olmadığı tespit edildi. Maktülün vücudunda yapılan incelemeler sonucunda vücudunun çeşitli bölgelerinde darp ve yanık izleri, deride soyulma, cinsel organında yanık izleri ve yanmış naylon parçaları bulundu. Olaya ilişkin ifadeleri alınan Bülent Serttaş suçu eşi Meliha Çakmak’ın, Meliha Çakmak ise olayı Bülent Serttaş’ın yaptığını öne sürdü. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından geçtiğimiz Ocak ayında hazırlanan iddianamede Adli Tıp Kurumu raporu doğrultusunda Demirezen’in travma ile oluşmuş yumuşak doku zehirlenmesi, göğüs travmasına bağlı solunum yetmezliği nedeniyle öldüğü belirtildi.
 
İddianamede suç tarihinde sanıklar birlikte hareket ettiği belirtilerek Settaş hakkında, ’Canavarca hisle eziyet çektirerek kasten öldürdüğü’ iddiasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle, Çakmak hakkında ise Canavarca hisle eziyet çektirerek kasten öldürmeye yardım etme suçlamasıyla 20 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.