O sözlerini böyle savundu

"Tüm okulları imam hatibe dönüştürme şansını yakaladık" diyen AKP Muğla Milletvekili Ali Boğa, yaptığı açıklamanın, "imam hatip lisesi kayıtlarının artırılmasına teşvik" amacını taşıdığını söyleyerek kendini savundu.

25 Ağustos 2012 Cumartesi, 14:17
Abone Ol google-news

AKP Muğla Milletvekili Ali Boğa, 22 Ağustos'ta Muğla İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği'nin düzenlediği pilav günü etkinliğinde, "Tüm okulları imam hatibe dönüştürme şansını yakaladık" demişti.

Boğa, yazılı bir açıklama yaparak, sözlerinin amacını anlattı, kendisini savundu.

AKP'Lİ VEKİLDEN MALUMUN İLANI:
TÜM OKULLARI İMAM HATİBE DÖNÜŞTÜRME ŞANSINI YAKALADIK

Boğa, yaptığı açıklamanın temel amacının, imam hatip lisesi kayıtlarının artırılmasının yanı sıra, 4+4+4 sistemiyle getirilen, Kuranıkerim ve Hz. Muhammed'in hayatının öğretileceği seçmeli derslerin teşvik edilmesinden ibaret olduğunu savundu.

Milletvekili Boğa, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
''Bir kısım medyada iddia edildiği gibi sadece imam hatip liselerine dayalı tek tip bir eğitim anlayışını savunmam söz konusu değildir. Tek tip bir eğitim anlayışını savunmak kişisel dünya görüşüm, bürokratik geçmişim, Türkiye'nin eğitim ihtiyaçları, mensubu olduğum AK Parti'nin hak ve özgürlükler anlayışı ve eğitim vizyonu ile kesinlikle bağdaşmamaktadır.
Bununla birlikte, imam hatip liselerine kayıt sayısının artırılmasının ve diğer okullarda söz konusu seçmeli derslerin teşvikinin tarihini bilen, milletini seven, inancıyla barışık, küresel yenilik ve gelişmelere açık bir nesil yetiştirilmesine yardımcı olarak Türkiye'nin geleceğine yarar sağlayacağı görüşümü muhafaza ettiğimi yineliyorum. Takdiri yüce milletimizin aziz vicdanına havale ediyorum.''