Öğretmenden okul koridorunda öğrencilere dayak kamerada

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesindeki bir ortaokulda, öğretmenin öğrencileri darbetmesi güvenlik kamerası tarafından görüntülendi.

30 Aralık 2015 Çarşamba, 15:28
Abone Ol google-news

<video:456335>

 Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde, bir ortaokulda öğretmenin hakaret ettikleri gerekçesiyle öğrencileri dövdüğü anlar güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Okul koridorunda yaşanan olayın ardından öğretmen hakkında soruşturma başlatıldı.

13 YAŞINDAKİ ÇOCUK AİLESİNE ANLATTI

Alınan bilgiye göre, ilçedeki bir ortaokulda öğrenim gören 13 yaşındaki H.K, bilişim teknolojileri öğretmeni Ö.C.'nin okul koridorunda kendisiyle birlikte arkadaşlarını darbettiğini öne sürerek durumu ailesine iletti.

AİLESİ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Öğrencinin ailesi bunun üzerine söz konusu öğretmen hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne de şikayette bulundu.

ÖĞRETMEN HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI

İddialarla ilgili hem Cumhuriyet Savcılığı hem de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öğretmen Ö.C. hakkında soruşturma başlattı.

DAYAK KAMERALAR TARAFINDAN KAYDEDİLDİ

Soruşturma nedeniyle incelemeye alınan okulun güvenlik kamerasında ise öğretmenin çocukları darbettiği belirlendi.

MÜFETTİŞLER İFADELERİNE BAŞVURDU

Soruşturma çerçevesinde Milli Eğitim Bakanlığından görevlendirilen müfettişlerin de ilçeye gelerek olayla ilgili inceleme gerçekleştirip, hem öğretmen hem de öğrencilerin ifadelerine başvurdukları öğrenildi.

ÇOCUKLAR GRUP HALİNDE HAKARET ETTİ İDDİASI

Darp görüntüleri üzerine Cumhuriyet Savcılığınca ifadesi alınan öğretmen Ö.C.'nin çocukların grup halinde kendisine hakaret ettiğinden dolayı olayın yaşandığını söylediği öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi.