Okul öncesi eğitime hayırsever desteği

Hayırsever Ali Duru, dört yıl önce kalp krizi sonucu yaşamını yitiren oğlu Alper Duru'nun adını, yaptıracağı anaokulunda yaşatacak.

06 Nisan 2011 Çarşamba, 13:47
Abone Ol google-news

Antalya Valiliği'nde düzenlenen okul protokolü imza törenine Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay ile hayırsever iş adamı Ali Duru katıldı. Antalya'da yaşayan Duru, 2007 yılında kalp krizi nedeniyle yaşamını yitiren oğlu Alper Duru'nun adına 8 derslikli anaokulu yaptırmak istediğini belirterek, 1,5 milyon TL'ye mal olacak anaokulunu yeni eğitim öğretim yılına yetiştirmeyi hedeflediğini söyledi.

Antalya Valisi Vali Altıparmak da hayırsever iş adamı Ali Duru'nun vefat eden oğlu Alper Duru'nun adını yaptıracağı eğitim kurumuyla yaşatacağını belirtti. Altıparmak, ''Oğlunun da, kendisinin de isminin daima yaşamasını temenni ediyorum. Bu güzel bir hayır, diğer hayırseverlere örnek olmasını diliyorum. Onlar da bu eğitim kampanyamıza katkıda bulunurlar inşallah. Devletin imkanlarıyla yaptığımız belli, az da yapmıyoruz ama gönüllüler yaptığı zaman bundan ayrı bir keyif alıyoruz, ayrı bir gurur duyuyoruz'' diye konuştu.

Altıparmak, hayırseverleri eğitim kurumları yapmaları için yönlendiren Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay'a teşekkür etti. Vali Altıparmak, Antalya'da okul öncesi eğitim kurumlarının sayısını artırmak ve okul öncesi eğitimi yüzde 100'e çıkarmak için çaba sarf ettiklerini ifade ederek, bunun için anaokulu ve ana sınıfı kampanyası başlattıklarını anlattı. Altıparmak, ''Hayırseverler aracılığıyla okul öncesi eğitim kurumlarını artıracağız'' dedi. Törende daha sonra, Konyaaltı İlçesi Molla Yusuf Mahallesi'nde yaptırılacak 8 derslikli anaokulunun protokolü imzalandı.