Önder: Bunun altından kalkamazlar!

Direnişe katılan vekillerden BDP'li Sırrı Süreyya Önder ve CHP'li Sezgin Tanrıkulu da polisin kullandığı biber gazı sebebiyle yaralandı. BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder hastane çıkışında açıklamalarda bulundu.

31 Mayıs 2013 Cuma, 10:56
Abone Ol google-news

BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, olayların ardından gittiği Taksim İlkyardım Hastanesi'nden çıkarken gazetecilere açıklama yaptı.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın açıklamalarını inandırıcı bulmadığını söyleyen Önder, şunları kaydetti:

"Yan yana 'sübhaneke' boncuğu gibi dizildiler, halkın gözünün içine baka baka yalan söylediler. Bunun hesabını soracağız. Burada Faslı bir kız var. Hayatını kaybetti, kaybetmek üzere. O da mı göstericiydi? Böyle müdahale mi olur? 'Güvenlik kuvvetleri uyarıyorlarmış' diyor. O vali gelsin gözümün içine baka baka desin ki, 'Vallahi ben doğru söylediğime inanıyorum', ben ondan özür dileyeceğim. Bütün şehri gaz alanına çevirdiler. Bunun altından kalkamazlar."

Öte yandan, Taksim ve çevresindeki müdahalelerde gazdan etkilenenler, Taksim İlkyardım Hastanesine getirilmeye devam ediyor. Çevik kuvvet ekipleri, hastaneye giden yollarda güvenlik önlemleri aldı. Hastane önünde toplanan gösterici grup, zaman zaman sloganlar atarak protestoda bulunuyor.

 

BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder omzundan vuruldu

Taksim Meydanı'nda oturma eylemi yapan gruplara yapılan son müdahalede BDP İstanbul milletvekili Sırrı Süreyya Önder de yaralandı ve sedyeyle hastaneye kaldırıldı.
Sırrı Süreyya Önder'in ise gaz bombası kapsülüyle omzundan yaralandığı öğrenildi.

Önder, sedye ile Taksim İlkyardım Hastanesi'ne kaldırıldı. Önder'in sağlık durumunun netleşmesi için MR sonuçları bekleniyor.  Önder'in ayrıca yoğun gazdan etkilendiği ve nefes darlığı yaşadığı ifade edildi.


 

Tanrıkulu da hastanede

Gazdan etkilenen CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun da Taksim İlkyardım Hastanesi'ne getirildiği öğrenildi.

Tanrıkulu atılan biber gazları nedeniyle Taksim acilden anjiyo için başka bir hastaneye sevk edildi.

 

 


 

İlgili haberler için tıklayınız;

POLİS, SIRRI SÜREYYA ÖNDER'İ OMZUNDAN VURDU

CHP'LİLERDEN BAŞBAKAN'A SUÇ DUYURUSU

'POLİS ZORUYLA İMAR PLANI UYGULANIYOR'

AKP'Lİ VEKİL DALGA GEÇTİ

İŞTE GEZİ PARKI'NI KURTARACAK RAPOR

POLİSLE ASKER ARASINDA GERİLİM

ANKARALILARDAN DESTEK

''GÜVENLİK GÜÇLERİNİ TAKSİMDEN ÇEK''

''BÖYLE BİR ZORBALIK OLUR MU

KILIÇTAROĞLU'NDAN HALKA ÇAĞRI