Özkes: A'dan Z'ye çok hileler var

CHP'nin Üsküdar Belediye Başkan Adayı İhsan Özkes, oyların yeniden sayılması talebi Üsküdar 1. İlçe Seçim Kurulları'nca reddedilince İl Seçim Kurulu'na itiraz etti.

03 Nisan 2014 Perşembe, 11:53
Abone Ol google-news

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda bulunan İstanbul İl Seçim Kurulu'na avukatlarıyla gelen İhsan Özkes, itiraz dilekçesini sundu. Adliye çıkışında basın mensuplarına açıklama yapan Özkes, "Üsküdar 1., 2. ve 3. İlçe Seçim Kurullarına itiraz etmiştik. 1 nolu ilçe seçim kurulu itirazımızı reddetti. Bunun üzerine İl Seçim Kurulu'na itirazımızı yaptık. Neticeyi bekleyeceğiz, hukuki mücadeleyi sürdürüyoruz" dedi.

"HUKUKİ MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ"

Hemen hemen bütün sandıklarda hile olduğunu savunan Özkes, iddialarını şöyle sıraladı:
"Ümraniye belediye meclis üyelerine ait oy pusulaları Üsküdar sandıklarında yer aldı. Muhtarların pusulalarının diğer pusulalarla aynı zarfa konulması işlemi var. Bu işlem Üsküdar'da bazı sandıklarda geçersiz sayılırken, bazı sandıklarda kabul gördü. İki ayrı uygulama oldu, buna itirazımız var. 16 bine yakın geçersiz sayılan oy var. Bu çok büyük bir miktar, bu konuda itirazımız var.

İki okulda bomba ihbarı nedeniyle yaklaşık 15'er dakika evrakların korumasız bırakılması var. Oy torbalarının mühürsüz olarak ilçe seçim kurullarına gelmesi var. Sonuç tutanaklarında çok ciddi tahrifatlar ve kaydırmalar var. A'dan Z'ye çok hileler var. Oyların yeniden sayılarak halkın iradesinin yansımasını istiyoruz. Sandıkta kazandığımız seçimi masada kaybetmeyi kesinlikle kabul etmiyoruz. Hukuki mücadelemizi sürdüreceğiz."