Rusya davetini yineledi: 'Erdoğan gelirse Kırım’a aşık olur'

Rusya Devlet başkanı Putin'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Kırım'ın Akmescit kentindeki Cuma Camii'nin açılış törenine davet ettiğini hatırlatan Rusya parlamentosunun alt kanadı Duma milletvekili Natalya Poklonskaya, 'Türkiye Cumhurbaşkanının yanıtını bekleyeceğiz. Ancak, eğer Erdoğan Kırım'a gelirse, kesinlikle ona aşık olacaktır' dedi.

20 Mart 2019 Çarşamba, 23:51
Abone Ol google-news

Geçtiğimiz gün Kırım’daki Sivil Toplum Kuruluşları ve dini önderler ile toplantı gerçekleştiren Rusya Devlet başkanı Vladimir Putin, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı davet ettim. O, bu konuda bilgiye sahip ve anladığım kadarıyla bu davete olumlu yaklaştı. Bakalım nasıl olacak, gelmeye zaman ve imkan bulacak mı?" demişti.

<haber-dikey:1301475>

Sputnik'in haberine göre, Rusya parlamentosunun alt kanadı Duma milletvekili ve eski Kırım Başsavcısı Natalya Poklonskaya da, Türkiye Cumhurbaşkanı'nın aşık olmamanın mümkün olmadığı Kırım'ı göreceğini ve Kırımlıların ona Kırım sevgisini bulaştıracağını söyledi.

Poklonskaya, "Devlet Başkanı Putin, Türk mevkidaşını Kırım'daki cami açılışına davet etti. Artık, Türkiye Cumhurbaşkanının yanıtını bekleyeceğiz. Ancak, eğer Erdoğan Kırım'a gelirse, kesinlikle ona aşık olacaktır. Kırım öyle bir yerdir ki, aşık olmamak mümkün değil. İnsanlar çok seviyor, çünkü burası cennetten bir parçadır ve dünyadaki doğayı bağrında barındırır. Bulmak istediğin her şeyi Kırım'da bulabilirsin. Türkiye Cumhurbaşkanı, Kırımımızı sevecektir. Evinde, vatanında olmaktan mutluluk duyan Kırımlıları kendi gözleriyle görecektir. Kırım sevgisini ona da bulaştıracağız ve o da Kırımlılarla birlikte aynı sevinci paylaşacak. Sonuçta, Türkiye Kırım'a özel bir ilgi duyuyor." ifadelerini kullandı.

 

Cuma Camii'nin inşası son aşamaya gelirken resmi açılış töreninin 21 Nisan'da yapılacağı açıklandı.