Sağlık Bakanı: Kamuoyu da biliyor, canlı bomba istihbaratla yakalanmaz

İstanbul'da İstiklal Caddesi'nde gerçekleştirilen canlı bombalı saldırı sonrası skandal açıklamalar yapan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 'Canlı bombayı istihbaratla yakalanabilme zorluğunu insanımız da, kamuoyu da biliyor' gibi ilginç ifadeler kullandı.

19 Mart 2016 Cumartesi, 17:37
Abone Ol google-news

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İstiklal Caddesi'nde meydana gelen canlı bomba saldırısına ilişkin olarak, "Saldırıda 4 vatandaşımız hayatını kaybetti, 7'si ağır 36 kişi yaralı" dedi. Yaralananlardan 12'sinin yabancı uyruklu olduğunu belirten Bakan Müezzinoğlu, "Neticede kaybedilen vatandaşlarımız ve yabancı da olsa insanı kaybediyoruz" diye konuştu. Bakan, ikinci bomba ihtimalinin sorulması üzerine "Bir insanın kendisini katlederken başkalarını da katledebilme noktasına gelmiş olmasının istihbaratla yakalanabilme zorluğunu insanımız da, kamuoyu da biliyor" ifadesini kullandı.   

Sağlık Bakanlığı yaralıların hangi hastanede yattığını ve hangü ülkenin vatandaşı olduğunu açıkladı. Yaralılar arasında Alman, İsrail, İzlanda, İrlanda, İran ve Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşları var. Yaralılar 8 ayrı hastaneye kaldırıldı.