Sahte Selin Girit twitter'da

Melih Gökçek'in, attığı bir tweet üzerine ajanlıkla suçladığı BBC muhabiri Selin Girit, kendi adıyla açılan sahte hesap konusunda takipçilerini uyardı.

25 Haziran 2013 Salı, 12:49
Abone Ol google-news

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in BBC muhabiri Selin Girit’i “#Yoğurtçu forumundan bir öneri: Duran adam değil, durduran adam olalım. Ekonomiyi durduralım. Tüketmeyin. Altı ay tüketmeyin. Dinleyecekler” tweeti nedeniyle ajan olarak suçlamasına bir destek de bugün Başbakan Erdoğan ’dan geldi.

TBMM ’deki grup toplantısında konuşan Erdoğan Girit’i komploculukla suçlayarak “Uluslararası bir yayın kuruluşunun, Türkiye temsilcisi “Duran adam değil, durduran adam olalım. Ekonomiyi durduralım, tüketmeyin. Altı ay tüketmeyin, bizi dinleyecekler” diyor. Bir insan kendi ülkesine karşı böyle bir komplonun içinde yer alabilir mi? Buna gazetecilik denilebilir mi? Bu zihniyet içinde bulunduğu tabanda delik açma zihniyetidir. Zaten bu işin başlangıcında da niyet bu.” dedi.

Öte yandan twitter’da Selin Girit ismiyle sahte hesaplar da açıldı. Özellikle bu sabah açılan ve Selin Girit’in ağzından İngilizce tweetler atan bir hesap Selin Girit tarafından takipçilerine şikeyet edildi. @SelinGirit2 hesabı, kendini “BBC’de ajan olarak çalışıyor” diye tanıtarak Girit adına tweetler atıyor. Girit ise takipçilerine "Twitter'da @SelinGirit2 diye benim fotoğrafımla bir sahte hesap açılmıştır. Benimle hiçbir ilgisi yoktur. Spam lütfen!!!" çağrısında bulundu.