Sakarya'yı sel vurdu... Evler tahliye ediliyor

Sakarya'nın Sapanca İlçesi'nde dün gece başlayan şiddetli yağış nedeniyle Kurtköy Deresi çevresinde bulunan villalar bölgesinde toprak kaymaları meydana geldi. Olay yerine gelen Sapanca Kaymakamı Süleyman Yıldırım, Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer bölgede incelemelerde bulunurken bazı ev ve otellerden de vatandaşlar tahliye edilmeye başlandı.

30 Eylül 2015 Çarşamba, 15:34
Abone Ol google-news

<video:378853>

SAPANCA SON 50 YILIN EN BÜYÜK YAĞIŞINI ALDI

Sapanca son 50 yılın en büyük yağışını aldğını söyleyen Sapanca Kaymakamı Süleyman Yıldırım, "Sapanca son 50 yılın en büyük yağışını aldı. Derelerimiz taşkın bir vaziyette. Allaha şükür korkulacak can kaybımız yok. Hanelerinde kurtarılan vatandaşlarımız oldu. Şuan itibariyle mahsur kalan vatandaşımız yok. Valimiz afetle mücadeleyi kontrol ediyor. Devletimiz bütün imkanlarıyla burada ve bir yandan da yağış devam ediyor. Özellikle dere yataklarına yakın vatandaşlarımız dikkatli olmalarını istiyoruz."diyerek uyarıda bulundu.  

Sakarya'da sel felaketi  - FOTOĞRAFLAR

'OTEL VE SİTELERDEN TAHLİYE İŞLEMLERİ SÜRÜYOR'

Otel ve sitelerden vatandaşların tahliye işlemlerinin sürdüğünü  belirten  Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer de yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Dün gece saat 22.00 dan itibaren yoğun yağmur yağışı devam etti. Sapancamız son 50 yılın sel felaketini yaşıyor. Ekiplerimiz gece gündüz çalışıyor. Devlet Su İşleri iş makinalerini gönderdi. Yanık, Kurtköy, Mahmudiye, Akçay, İstanbul dere dereleri taşmış durumda. Belli yerlerde köprüler yıkıldı. Can kaybımız olmaması için çalışmaları yürütüyoruz. 50'ye yakın vatandaşımız kurtarıldı. Otellerden ve sitelerden tahliye işlemleri sürüyor