Salih yoğun bakımdan çıktı

Yemen Devlet Başkanı Ali Abdullah Salih, yoğun bakımdan çıktı.

09 Haziran 2011 Perşembe, 08:50
Abone Ol google-news

Saba ajansı, Yemen'de geçen hafta Başkanlık Sarayına düzenlenen saldırıda yaralanan ve Suudi Arabistan'a nakledilen Yemen Devlet Başkanı Ali Abdullah Salih'in (69) Riyad hastanesinin yoğun bakımından çıktığını ve süit odaya alındığını duyurdu.

Ajans, ameliyatın iyi geçtiğini belirtti. Bir tıbbi kaynak, Salih'in göğsündeki şarapnelin çıkarılması için ameliyata alındığını söylemişti.

Salih'in kalbinin yakınında şarapnel parçası bulunduğu, ayrıca yüzünde ve göğsünde ikinci derece yanıklar olduğu bildirilmişti.

Suudi bir kaynak da dün, Salih'in durumunun kötü olduğuna ilişkin haberlerin asılsız olduğunu, yanıklar için estetik ameliyat yapılacağını açıklamıştı.
 

Öte yandan, Yemen'in Taiz kentinde, rejim karşıtı göstericileri koruyan silahlı iki kişi öldürüldüğü bildirildi.

Görgü tanıkları, Yemen Devlet Başkanı Ali Abdullah Salih'in koltuğunu bırakmasını isteyen göstericileri koruyan, "Devrim Kartallığı" adlı milis grubundan iki kişinin askerlerce öldürüldüğünü belirtti.

Bu kişilerin Taiz'in batısındaki "Bir Paşa" pazar yerinde pusuya düşürüldüğü, çıkan çatışmada grubun iki üyesinin yaralandığı, askerlerden de yaralananlar olduğu bildirildi.