'Şehitlerimizin annesi hepimizin annesidir'

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Güçlü ve parlak bir gelecek istiyorsak annelerimize en iyi şartları sağlayabilmeli, onların çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirebilmeleri için tüm imkanları seferber etmeliyiz" değerlendirmesinde bulundu.

11 Mayıs 2013 Cumartesi, 09:54
Abone Ol google-news

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Anneler Günü nedeniyle mesaj yayımladığı belirtildi.

Gül, mesajında, anneliğin dünyada başka hiçbir şeyle kıyaslanmayacak yüce bir duygu olduğunu vurgulayarak, annelerin, sınırsız sevginin, engin hoşgörünün, iyiliğin, şefkatin, merhametin en temiz ve masum duyguların sembolleri olduğunu ifade etti.

Toplumun temelinin aile, ailenin temelinin de anne olduğuna dikkati çeken Gül, "Çocukların ilk öğretmeni annedir. Hayata dair her şey anneden öğrenilir. Toplum annelerin yetiştirdiği nesillerin omuzlarında yükselir. Güçlü ve parlak bir gelecek istiyorsak annelerimize en iyi şartları sağlayabilmeli, onların çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirebilmeleri için tüm imkanları seferber etmeliyiz" ifadesini kullandı.
Dünyadaki bütün kötülükleri yenebilecek en etkili gücün sevgi olduğunu vurgulayan, sevginin de anneyle başladığına işaret eden Gül, şunları kaydetti:

"Çocuk dünyaya geldiğinde anne sevgisiyle beslenir. O sevgi çocukla büyür, tüm güzelliklerin harcı olur. Bizler sevgi ve hoşgörüyü tüm bireyler ve farklılıklar arasında tesis edebilirsek, şiddeti ve kötülükleri önleyebiliriz. Bir anne her şart altında çocuğunu nasıl büyütüp geleceğe hazırlıyorsa çocuk da hayatının ilerleyen safhalarında annesine olan görevlerini eksiksiz yerine getirmeli, onu asla ihmal etmemelidir. Hepimizin annelerimize karşı büyük sorumluluklarımız var. Onların bizden tek beklentisi sevgi ve saygıyı hayatlarının sonuna kadar ihmal etmeden göstermeliyiz. İyi ve kötü günlerinde her zaman annelerimizin yanında olmalıyız. Varlığıyla bizlere güven ve güç veren annelerimizin gülen yüzleri, sevgi ve umut dolu kalpleri, onlara karşı sorumluluklarımızı yerine getirmenin huzurunu bizlere yaşatacaktır."

"Onlar hepimizin annesidir"-

Şehit annelerine, minnet ve şükranlarını sunan ve milletin şehitlerin yadigarı annelerini bağrına bastığını belirten Gül, "Onlar hepimizin annesidir. Onlara her zaman destek çıkacak ve onları sevgiyle kucaklayacağız" değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı GÜl, "Hayatın tüm güzelliklerine layık olan, baş tacımız annelerimizin Anneler Günü'nü tebrik ediyor, tüm annelerimize sevgilerimi, saygılarımı ve selamlarımı iletiyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum" ifadelerini kullandı.