Şener Şen reklamda

Reklam filmiyle ekrana dönen Şener Şen, genç meslektaşına uzun yolda nasihat ediyor, onu öğretmenlik yaptığı okula götürüyor.

13 Aralık 2015 Pazar, 22:52
Abone Ol google-news

Uzun süredir izleyicisinden ayrı kalan usta oyuncu Şener Şen Aygaz-Otogaz’ın “Yola Kiminle Çıkmak İstersin” başlıklı reklam filminde uzun yola çıktığı genç meslektaşına hayat tavsiyeleri veriyor. Birkaç kez öğretmen rolünü canlandırdığını, pek kimsenin bilmediğini ancak gerçek hayatını bir dönemini öğretmenlik yaparak geçirdiğini belirterek izleyiciyi öğretmenlik yaptığı okula (temsili) götürüyor.

Şen, “Ben bu topraklarda ne kadar uzağa gittiysem o kadar yakınlık gördüm, çok fırtınalar atlattım ama yol arkadaşlarımı hep doğru seçmesini bildim” diyor. Şen öğretmen açığı nedeniyle lise diplomasına sahip olanlara tanınan haktan faydalanarak Muş’un Malazgirt ilçesine bağlı Penek köyünde bir okulda1964- 1966 yılları arasında okuma- yazma öğretti.

‘Hababam Sınıfı’ndaki beden öğretmeni ‘Badi Ekrem’ ile şöhret olan Şen, 52 sinema filminde oynadı. Şen’in rol aldığı reklam filmini yönetmen Umur Turagay çekti. Reklamda, Şen’in zirveye çıktığı Muhsin Bey filminin müziği kullanıldı.