Sıcaklar nefes aldıracak

Hava sıcaklığı kuzeybatı kesimlerde 4 ila 6 derece azalacak. Yurdun güney, iç ve doğu kesimlerinde mevsim normallerinin 5 ila 7 derece üzerinde seyredecek.

02 Ağustos 2011 Salı, 06:49
Abone Ol google-news

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul'un Çatalca ve Silivri ilçeleri ile Bilecik, Sakarya, Eskişehir, Ankara, Çankırı, Kırıkkale ve Kırşehir çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Bolu, Karabük, Kastamonu ve Çankırı çevrelerinde lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Rüzgar genellikle kuzey ve kuzeydoğu, ülkemizin güney kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Ege kıyılarında kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek.

Kuvvetli yağış uyarısı

Yağışların; öğle saatlerinden sonra Bolu, Karabük, Kastamonu ve Çankırı çevrelerinde lokal olarak kuvvetli olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

Kuvvetli rüzgar uyarısı

Rüzgarın; Ege kıyılarında kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

Yüksek sıcaklık

Hava sıcaklığı; Güney, iç ve doğu kesimlerde mevsim normallerinin 5 ila 7 derece üzerinde seyredeceğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.