Sierra cinayetinde flaş gelişme

Sarai Sierra cinayetinde kullanılan kanlı taş 30 metre yakındaki başka bir dehlizde bulundu. Öte yandan ABD'li Sarai Sierra'nın katil zanlısı olduğu iddia edilen bir kişi, Safranbolu'da bir adreste arandı.

14 Şubat 2013 Perşembe, 17:23
Abone Ol google-news

Cankurtaran'da kaybolmasından 10 gün sonra öldürülmüş halde bulunan Amerika Birleşik Devletleri (ABD) vatandaşı Sarai Sierra'nın (33) cinayet soruşturması sürüyor. Şimdiye kadar, cesedin bulunduğu yerde kaldığı belirlenen evsizlerden veya olay gününe yakın zamanlarda oralardan geçtiği belirlenen kişilerden oluşan 30 kişinin ifadesine başvurularak kan örnekleri alındığı öğrenildi. Polis bugüne kadar bulunamayan 10 kişinin ise ifadeleri ve kan örnekleri alınması için arandığını belirtti. Bu arada Sarai Sierra'nın cesedinin bulunduğu yerden 50 metre uzaklıkta başka bir dehlizde öldürüldüğü ortaya çıktı. Cinayetin işlenmesinde kullanılan kanlı taşında bu dehlizde bulunduğu belirtildi.

Cinayetle ilgili yapılan incelemede ve olay yeri inceleme raporlarında Sarai Sierra'nın cesedinin bulunduğu dehlizden yaklaşık 50 metre uzaklıkta başka bir dehlizde öldürüldüğü tespit edildi. Cinayette kullanıldığı tahmin edilen kanlı taşında bu dehlizde bulunduğu öğrenildi.

Öte yandan polis, olayın aydınlatabilecek olan DNA örneklerini titizlikle karşılaştırmayı sürdürüyor. Polisin, cesedin bulunduğu bir dehlizin içerisinde battaniye ve kalaslarla örtülerek gizlendiği öğrenilen cesedin üzerinden yabancı kişiye ait olabilecek DNA örneklerini araştırıldığı öğrenildi. Öldürülmeden önce katiliyle boğuşma yaşadığı belirlenen genç kadının tırnakları arasında yabancı kişiye ait olduğu anlaşılan doku örneklerine de rastlandığı ifade edildi.

30 kişinin kan örnekleri alındı 10 kişi aranıyor

Şimdiye kadar ifadesi alınan 30 kişinin ifadesine başvurularak kan örnekleri alındığı öğrenildi. İfadeler doğrultusunda 30 kişi gibi şüpheli olabilecek kimlikleri belirlenen 10 kişinin daha bulunarak ifadesi ve kan örneklerinin alınacağı belirtildi.

İfadeleri alınan kişilerin surlarda yaşayan farklı isimler verdikleri, bu isimlerinde araştırıldığı kaydedildi. İfadeleri alınan ve aranan kişilerin arasında uyuşturucu, hırsızlıktan sabıkalı ve tinercilerin bulunduğu belirtildi.

Sarai Sierra'nın cinayet şüphelisi karabük'te arandı


İSTANBUL'da öldürülen Amerikalı Sarai Sierra'nın cinayet şüphelisi Z.T., Karabük'te arandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Sarai Sierra'nın cinayet şüphelileri arasında bulunan Z.T.'nin izini Karabük'te sürdü. İstanbul'da kağıt toplayarak geçimini sağlayan Z.T.'nin, Karabük'ün Yenice İlçesi nüfusuna kayıtlı olduğunun ve memleketi Karabük'e geldiğinin belirlenmesi üzerine İstanbul'dan gelen ekipler, Yenice ve Safranbolu'da araştırma yaptı. Polisler, iki gün boyunca Z.T.'nin kardeşleri ve akrabalarıyla görüştü. Otobüsle kentten ayrıldığı bilgisine ulaşılan Z.T.'nin nereye gittiğinin belirlemek için çalışmalar devam ediyor.

Safranbolu'da şüheli arandı

İstanbul'da kaybolduktan bir süre sonra cesedi bulunan ABD'li Sarai Sierra'nın katil zanlısı olduğu iddia edilen bir kişi, Karabük'ün Safranbolu ilçesindeki bir adreste arandı.

Karabük Emniyet Müdürlüğü yetkilililerinden aldığı bilgiye göre, İstanbul'da kaybolduktan bir süre sonra cesedi bulunan ABD'li Sarai Sierra'nın katil zanlısı olduğu iddia edilen Karabük'ün Yenice ilçesi nüfusuna kayıtlı Z.T. isimli şüpheli, İstanbul'dan gelen özel bir ekip tarafından Safranbolu ilçesinde akrabalarına ait bir adreste arandı.

Sierra'nın cesedinin bulunduğu Sarayburnu sur kalıntıları bölgesine kağıt toplayarak hayatını kazandığı iddia edilen zanlının bu adreste bulunamadığı öğrenildi.