Şişme bot alabora oldu: 1 kayıp

Kocaeli'nin Kandıra İlçesi'nde balık tutmak için gölete ağ atan 2 arkadaşın bulunduğu şişme bot lodos nedeniyle alabora oldu. 33 yaşındaki Hayrettin Yalçın yüzerek kıyıya çıkarken, 26 yaşındaki Abdullah Ümit Ortaç gölette kayboldu.

24 Mart 2016 Perşembe, 13:01
Abone Ol google-news

Sakarya Ferizli İlçesi'nde oturan Hayrettin Yalçın ile Abdullah Ümit Ortaç dün akşam saatlerinde Kandıra Seyitaliler Köyü'ndeki Arıklı Göleti'ne balık tutmaya geldiler. Şişme botla gölette açılan 2 arkadaş ağ attılar. Bu sırada, lodos nedeniyle yaklaşık 2 metre uzunluğundaki şişme bot alabora oldu. Hayrettin Yalçın yüzerek kıyıya çıkarken, Abdullah Ümit Ortaç gölette kayboldu. Yalçın köylülerden yardım isterken, köylülerin haber vermesi üzerine İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, jandarma, 112 Acil ve Kocaeli Sahilleri Su Kazalarını Engelleme Merkezi bölgeye geldi. Gece gölette yapılan aramalara rağmen Abdullah Ümit Ortaç bulanamadı.

Bu sabah arama çalışmalarına yeniden başlarken, çalışmalara Kocaeli Emniyet Müdürlüğü'nde görevli dalgıçlar da katıldı. Dalgıçlar gölette arama çalışmalarında bulunurken, göletin kenarında da aramalar yapıldı. Müzisyenlik yapan Abdullah Ümit Ortaç'ı arama çalışmaları devam ederken, babası Hamdullah Ortaç ile Hayrettin Yalçın üzüntü içerisinde çalışmaları izlediler.