Siyasilerin bayram programları belli oldu

Türkiye yarın Kurban Bayramı'nı kutlamaya hazırlanırken, AKP, CHP ve MHP, örgütleri ve diğer partilerle bayramın ikinci gününde bir araya gelecek.

26 Kasım 2009 Perşembe, 09:16
Abone Ol google-news

AKP'de, Ramazan Bayramı'ndaki bayramlaşma programı belli oldu. Parti Genel Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, AKP siyasi partileri bayramın ikinci günü (28 Kasım) kabul edecek, her partiye bayramlaşma süresi olarak 15 dakika ayıracak.

AKP Genel Merkezi'nde saat 9.30'da MHP ile başlayacak bayramlaşma trafiği, saat 11.30'da DTP'nin kabul edilmesiyle son bulacak. AKP, MHP'nin ardından saat 9.50'de DSP, 10.10'da CHP, 10.30'da DP, 10.50'de BBP, 11.10'da SP, son olarak da 11.30'da DTP ile bayramlaşacak. Teşkilat ile bayramlaşma ise siyasi parti ziyaretlerinin ardından saat 13.30'da gerçekleştirilecek.

 

CHP'nin bayram programında DTP yine yok

CHP'de partilerle bayramlaşma bayramın ikinci günü gerçekleşecek. CHP Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Selvi, PM Üyesi Nesrin Baytok ile PM Üyesi Sinan Yerlikaya Genel Merkez'de siyasi parti temsilcileriyle bayramlaşırken, MYK Üyesi Nur Serter, PM Üyesi Sinan Sunay ile PM Üyesi Levent Gök de siyasi parti genel merkezlerini ziyaret edecek.

9.10 - 12.25 saatleri arasında gerçekleşecek bayramlaşmalar sırasıyla, SHP, DSP, AKP, BBP, SP, DP ve MHP ile yapılacak. CHP'nin bayram programında, DTP yine yer almayacak. CHP'de de partililer bayramlaşma ise, Genel Sekreter Önder Sav'ın katılımı ile 13.00'te Parti Genel Merkezi'nde yapılacak.

 

MHP, Ankara ve İstanbul'da partililerle bayramlaşacak

MHP de diğer siyasi parti temsilcileri ile bayramın ikinci gününde bir araya gelecek. Bülent Didinmez, Münir Kutluata ve Mehmet Taytak'tan oluşan bir heyet, saat 09.00'dan itibaren parti genel merkezinde diğer siyasi partilerin heyetlerini kabul ederken, Faruk Bal, Semih Yalçın ve Cumali Durmuş'tan oluşan diğer bir heyet de siyasi partileri aynı saatte ziyaret etmeye başlayacak. MHP'de partililerle bayramlaşma töreni ise Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin katılımıyla bayramın ikinci günü parti genel merkezinde, bayramın üçüncü günü de (29 Kasım) İstanbul Wow Otel'de yapılacak. Bu iki tören de saat 14.00'de başlayacak.