Sokakta yaşayan köpekleri besleyen kadına dehşeti yaşattılar

Afyonkarahisar’ın Erenler Mahallesi’nde yaşayan genç bir kadın sosyal medya hesabından yaptığı canlı yayında kapısının önünde iki kişi olduğunu, bu kişilerin kendisini ölümle tehdit ettiğini söyleyerek yardım istedi. Bu esnada dışarıdan gelen silah sesleri canlı yayına yansıdı. Emre K. ve İhsan K ‘görevli memura mukavemet’ suçlamasıyla tutuklanarak, cezaevine gönderildi.

14 Şubat 2021 Pazar, 16:02
Abone Ol google-news

Olay, dün akşam saatlerinde Erenler Mahallesi'nde yaşandı. İddiaya göre sokakta yaşayan köpeklerin beslenmesi nedeniyle Şerife S. adlı kadın ile Emre K. ve İhsan K. arasında tartışma çıktı.

Büyüyen tartışmanın ardından Emre K. ve İhsan K. genç kadına saldırmaya kalkıştı.

Korkan Şerife S. evine sığınarak, polisten yardım istedi. Sosyal medya üzerinden de paylaşım yapan Şerife S., iki kişi tarafından tehdit edildiğini söyleyerek yardım çağrısında bulundu.

Bu sırada olay yerine polis ve bekçiler yönlendirildi.

Şerife S. paylaşımında, "Erenler'deyim. İki kişi beni ölümle tehdit ediyor. Ne olur yardım edin. Kapının önünde polis var, bekçi var ama onlara da mukavemet ediyorlar" dedi.

Şerife S.'nin paylaşımı sırasında ise iki el silah sesi duyuldu. Genç kadının canlı yayın sırasında yaşadığı korku görüntülere yansıdı.

BİR METRELİK KALASLA GİTMİŞLER

Olay yerine gelen polis ve bekçiler, şüpheliler E.K. ve İ.K.'yi (34) etkisiz hale getirdi.

Şüphelilerin olayda kullandıkları 1 metrelik kalasa da el konuldu.

Şüphelilerin olay sırasında kalasla güvenlik güçlerine de mükavemet gösterdiği, bu sırada ekiplerin silahla havaya ateş açtığı öğrenildi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Olayın ardından Afyonkarahisar Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Sosyal medyada yaptığı paylaşım ile tehdit edildiğini söyleyerek yardım isteyen bayan vatandaşımıza emniyet güçlerimiz Erenler Karakolu'nun da bölgede olması sayesinde anında ulaşmış ve olaya müdahale etmiştir. Olaya karışan 2 şahıs gözaltına alınmış ve gerekli adli işlemler hemen başlatılmıştır" denildi.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİLER

Polis merkezinde işlemleri tamamlanan şüpheliler E.K. ve İ.K., bugün polis eşliğinde Afyonkarahisar Adliyesi'ne sevk edildi. Şüphelilerin olayda kullandığı kalas da polis tarafından delil olarak getirildi.

TUTUKLANDILAR

Afyonkarahisar'da sokak köpeklerinin beslenmesi yüzünden çıkan tartışmada Şerife S.’nin kapısına dayanıp, olaya müdahaleye gelen güvenlik güçlerine direnen Emre K. ve İhsan K.’nin adliyedeki işlemleri tamamlandı. 2 şüpheli çıkarıldıkları Nöbetçi Sulh Ceza hakimliğince ‘görevli memura mukavemet’ suçlamasıyla tutuklanarak, cezaevine gönderildi.

İşte o anlar: