Soner Sert'in 'Baba'sı festivalde

Son dönemlerde artan iş cinayetleri ile ilgili bir kısa film yapan Soner Sert ilk gösterimini 15 Mayıs 2014’te İzmir Fransız Kültür Merkezi’nde gerçekleştiriyor. Baba ayrıca 25. Ankara Uluslararası Film Festivali'nde gösterilecek.

30 Nisan 2014 Çarşamba, 17:51
Abone Ol google-news

Son dönemlerde artan iş cinayetleri ile ilgili bir kısa film yapan Soner Sert ilk gösterimini 15 Mayıs 2014’te İzmir Fransız Kültür Merkezi’nde gerçekleştiriyor.

İş cinayetleri sorununu feodalizm ve kapitalizm ekseninde ele almaya çalıştığını belirten yönetmen Soner Sert bu kısa filmi için İzmir TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası, İzmir İnsan Hakları Derneği ve İzmir Disk 2.Bölge Başkanlığı’ndan maddi destek aldı. Filmin gala gösterimi saat 20.00'de başlayacak.

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema-TV Bölümü mezunu olan Sert, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Film Tasarımı Bölümü’nde yüksek lisans yapıyor. Bir önceki filmi ‘Köprü’de Van depremini inşaat işçileri gözünden anlatmıştı. Bu film ile yetmişe yakın ulusal-uluslararası kısa film festivalinde yarışan Soner Sert’in kısa filmi Baba’nın başrolünde Kadim Yaşar var. Çekimleri İzmir’de, Gaziemir, Basmane, Kemeraltı, Narlıdere Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde yapılan Baba, 9.Uluslararası İşçi Filmleri Festivali’nden de davet aldı.

Ankara Film Festivali'nde de gösterimde

Baba'nın 25. Ankara Uluslararası Film Festivali'nde de gösterimi yapılacak.

Baba
Yönetmen: Soner Sert
Baba, feodal bir inşaat işçisidir. Hayattaki tek amacı karısına ve çocuklarına bakmaktır. İnşaatlarda bile hiçbir namaz vaktini kaçırmaz. Bir gün çıktığı iskeleden düşer ve sakat kalır. Uzun süre iş arar ancak bir bacağı engelli olduğu için kimse iş vermez. Gazetedeki ilanlara bakarak bir güzel sanatlar fakültesinde iş bulur. Hademe olacağını düşünerek gittiği güzel sanatlar fakültesinde resim ve heykel öğrencilerine model olur. finalist olmuştur.