Şükrü Saracoğlu Stadı'nda bakım ve onarım çalışmaları

Fenerbahçe'nin maçlarına ev sahipliği yapan FB Şükrü Saracoğlu Stadı'nın 2011-2012 futbol sezonunun bitmesiyle birlikte bakım ve onarıma alındığı bildirildi.

17 Mayıs 2012 Perşembe, 11:17
Abone Ol google-news

Fenerbahçe Kulübü'nden yapılan açıklamada, çalışmaların Haziran ayı sonuna kadar devam edeceği, bu nedenle statta hiçbir etkinliğin gerçekleştirilmeyeceği ifade edildi.
Açıklamada şu bilgilere yer verildi: ''Çalışmalar kapsamında Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nın çimleri kumlama ve havalandırma işleminden geçiriliyor. Ardından, sahanın çim özelliğini yitirmiş bölgelerinde yeni çim ekimi ve yenileme işlemleri yapılacak. Daha sonra çimler ilaçlanmaya alınacak. Bu nedenle Haziran ayı sonuna kadar Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda hiçbir etkinlik gerçekleştirilemeyecek. Öte yandan, tribünlerdeki koltuk yenileme işlemleri de devam ediyor. Taraftarlarımızın daha konforlu bir ortamda maç izlemesi amacıyla, Fenerium üst ve maraton üst tribünlerindeki tüm koltuklar, Fenerium alt ve maraton alt bölümlerinde bulunan sarı ve lacivert tribünlerinde kullanılan koltuklarla değiştirilecek.''