Suruç'taki patlama anını anlattı... 'Sağımda ve solumdaki herkes öldü'

Şanlıurfa Suruç'ta meydana gelen bombalı saldırıdan yaralı olarak kurtulan Çorum HDP İl Eş Başkanı Özlem Tunç, tedavi altına alındığı Batman'da yaşadıklarını anlattı.

21 Temmuz 2015 Salı, 19:08
Abone Ol google-news

<video:326841>

 

Ateşin etrafa saçıldığını fark ettiğini belirten Tunç, "Sağımda ve solumdaki herkes öldü" dedi.

Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nde meydana gelen patlamada yaralanan ve Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu heyetinde yer alan Çorum HDP İl Eş Başkanı Özlem Tunç, Batman'da özel bir hastanede tedavi altına alındı. Tedavi gördüğü hastanede kendisini ziyaret eden HDP Batman Milletvekili Saadet Becerikli, HDP Batman İl Eş Başkanı Abdulbari Karaağaç ve gazetecilere korku dolu anları anlatan Özlem Tunç, "Samsun'dan Diyarbakır'a geldik. Ardından Suruç'a vardık. Bahçedeki basın açıklaması bitmek üzereydi. Bir anda büyük bir patlama sesi duyduk. Yanıbaşımda ateşin etrafa saçıldığını fark ettim. Sonrasını hiç hatırlamıyorum. Hastaneye kaldırıldım. Durumum kötüydü. Yanımda ağır yaralılar vardı" dedi.NE YAPARLARSA YAPSINLAR BARIŞI SAĞLAYACAĞIZ  

Patlamanın sesiyle kulaklarının ağır işittiğini ifade eden Özlem Tunç, "Patlama hemen arkamda oldu. Sağımdaki ve solumdakilerin hepsi öldü. Kim tarafından, kimler tarafından yapıldığını bilmiyoruz. Dün yaptılar, bugün de yapacaklar, yarın da yapacaklar. Ama biz bu şekilde mücadelemize devam edeceğiz. Batı'dan bizler, Kürt halkıyla birlikte barış istiyoruz. Ne yaparlarsa yapsınlar barışı sağlayacağız. Halklar zaten barış istiyor. Halklar zaten düşman değil. Halkları kendi haline bıraksalar çok iyi bir dayanışmayı sergiliyorlar. Onlar ne yaparlarsa yapsınlar biz omuz omuza verip dayanışma içinde olacağız" diye konuştu.