Taraftardan deplasman yasağına tepki

Galatasaray'ın önde gelen taraftar gruplarından UltrAslan, derbi maçlara deplasman takımın seyircisinin alınmaması kararını internet sitesinde yayımladığı mesajla kınadı.

19 Kasım 2011 Cumartesi, 12:08
Abone Ol google-news

UltrAslan'ın internet sitesinden ''Yasağı kınıyoruz'' başlığıyla yayımlanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

''Kamuoyuna açıklanan bu haber taraftarların en doğal hakkı olan deplasmana gitme hakkının elinden alınması yönündedir. Temel hak ve özgürlükler açısından ve hukuki açıdan bu karar göz göre göre bizlerin deplasmana gidebilme hakkının çiğnenmesinden başka bir şey değildir. Türk futbolunun sancılı bir zaman diliminden geçtiği bu günlerde yasakların ve cezaların taraftarlara verilmesi özellikle 4 büyük kulüp olarak adlandırılan Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor yönetimlerinin ortaklaşa aldıkları bu karar kulüpleri ayakta tutan büyük taraftar kitlelerine haksız yere verilmiş bir cezadan öte bir şey değildir. Bizler kendi kulübümüzün yönetimsel anlamda aldığı kararlara her zaman saygı duyarken, kulübümüzün de kendi taraftarlarının en doğal ve en temel hakkı olan deplasmana gitme hakkını bizlere danışmadan elimizden almasını yanlış buluyor ve kararı kınıyoruz.''

Kulüplerin en önemli dinamizminin taraftarlar olduğu kaydedilen açıklamada, ''Nasıl ki bir taraftar lisanslı ürünleri, sezonluk kombinesini alarak kulübüne destek olup, takımını destekliyorsa bunu deplasmana giderek göstermesi de en az bunun kadar doğaldır. Bu sebeplerden dolayı mantık dışı bir şekilde konulan bu yasağın kaldırılmasını ve en kısa zamanda bu yanlıştan dönülmesini Galatasaray Spor Kulübü'nden talep ediyoruz. Deplasman hakkımız engellenemez'' denildi.