Tatilde öldü, iç organları çalındı!

Mısır'da tatil yaptığı sırada hayatını kaybeden 62 yaşındaki İngiltere vatandaşı David Humphries'ın cenazesi ülkesine getirildiğinde böbrekleri ve kalbinin yerinde olmadığı anlaşıldı. Organların Mısırlı doktorlar tarafından çalındığı iddia edildi.

25 Ekim 2018 Perşembe, 13:51
Abone Ol google-news

İngiltere vatandaşı David Humphries, geçen ay Mısır'ın Hurgada kentinde kaldığı otelin havuzunda torunlarıyla oynarken hayatını kaybetti. Ailenin itirazlarına rağmen Mısırlı doktorlar Humphries'ın otopsisini gerçekleştirdi, daha sonra da kalbinin durduğu açıklandı.

Yaşlı adamın cansız bedeni daha sonra ülkesine getirildi ve bir kez daha otopsi yapıldı. Otopsi sonucunda kalp, böbrekleri ve karaciğerinin bir kısmının yerinde olmadığı anlaşıldı. BBC'nin haberine göre, Mısırlı doktorlar, hastanın organlarını yasa dışı şekilde almakla suçlanıyor.

Kahire'de mahkemelere benzer nedenlerden 37 kişinin şikayette bulunduğu aktarılıyor.

Doktor antibiyotik verip gönderdi

Diğer yandan Humphries'ın ölmeden bir hafta önce göğsündeki ağrı nedeniyle hastaneye götürüldüğü, doktorların da antibiyotik yazıp geri gönderdiği de belirtildi. Humphries'ın eşi ve kızı doktorların onu asla otele geri göndermemeleri gerektiği görüşünde.