Tecavüzlerle anılan Ensar Vakfı'ndan 'evet' paneli

Çocuk istismarı ile anılan Ensar Vakfı, 'başkanlık sistemi' için Sivil Dayanışma Platformu Başkanlığı ile birlikte 'evet' paneli düzenledi.

29 Mart 2017 Çarşamba, 17:49
Abone Ol google-news

Ensar Vakfı Malatya Şube Başkanlığı ile  tarafından ortaklaşa tertiplenen ‘Anayasa Sistem Değişikliği Bilgilendirme Paneli’ gerçekleştirildi. 

Bir otelde düzenlenen panele konuşmacı olarak Milli Savunma Bakanı Yardımcısı Şuay Alpay ve Sivil Dayanışma Platformu Başkanı Ayhan Olgan katıldı. Panelin açılış konuşmasını yapan Ayhan Olgay, “Önemli bir yol ayrımına gidiyor Türkiye. Hem bağımsızlık, hem de milli egemenlik sistemini kurma aşamasında. İçeride ve dışarıda kopartılan kıyamete baktığınız zaman bu milletin düşmanları, hasımları ne kadar hain varsa söz birliği etmişcesine milletin kararını etkilemeye yönelik girişimlerde bulunuyorlar” dedi.

“İnisiyatif alan bir yaklaşım ortaya koymuştur”

Daha sonra söz alan Milli Savunma Bakanı Yardımcısı Şuay Alpay ise “Ben burada kendimi ev sahibi gibi görüyorum. Malatya milli mesele olarak telaki ettiği her meselede inisiyatif alan bir yaklaşım ortaya koymuştur. Bu mesele ne Ak Parti’nin meselesi, ne MHP’nin ne de CHP’nin meselesidir. Bir defa bunu açıkça ifade etmemiz lazım. Bu mesele milli bir meseledir. Türkiye Cumhuriyeti’nin nasıl bir hükümet sistemi tercih ettiğiyle alakalı önemli bir mesele olduğu için herkesin söyleyecek sözü, yapacak işi vardır. Hadiseyi doğru tespit etmek adına soruyu doğru sormak lazım. Hayır tarafını oluşturan arkadaşlarımızın sorduğu bir soru var, bu sistem değişikliğine ihtiyaç mı var. parlamenter sistemin eksik noktalarına bakıldığında aslında bu sorunun cevabı da ortaya çıkıyor” diye konuştu.