TFF'den Fenerbahçeye ret

Fenerbahçe Kulübü'nün, Turkcell Süper Lig'in 31. haftasındaki tüm maçların aynı saatte oynatılması yönündeki başvurusuna, Futbol Federasyonu (TFF) olumsuz yanıt verdi.

21 Nisan 2010 Çarşamba, 18:51
Abone Ol google-news

Fenerbahçe Kulübü'nün resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, TFF Genel Sekreteri Ahmet Güvener imzasıyla kulübe gönderilen yazıda, 31. hafta maçlarının daha önce açıklanan saatte oynanacağının, 'Aynı Saat' uygulamasının ise 32. hafta itibariyle hayata geçirileceğinin bildirildiği ifade edildi.

TFF'den, Fenerbahçe Kulübü'ne gönderilen yazıya internet sitesinde de yer verildi, federasyonun yanıtı şöyle yansıtıldı:
''Turkcell Süper Lig müsabakalarının bitimine 4 hafta kalması ve toplanacak 12 puanın, şampiyonluk ve uluslararası kupa müsabakalarına katılımda ve oynanacak tur sayılarında etki edecek olması, tüm takımların müsabakalara kazanmak için çıkacağını zaruri hale getirmektedir. Şampiyonluğa oynayan takımların küme düşme tehlikesi yaşayan takımlar ile maçlarının olması da yine müsabakalarda her takımın hedef galibiyet ve puan düşüncesini ortadan kaldırmayacaktır.

Ayrıca 31. hafta müsabaka programları yapılırken, yayıncı kuruluşun talepleri de bu yönde tarafımızca değerlendirilmiş ve belirli noktalarda fikir birliği oluşmuştur.
Turkcell Süper Lig'in, marka değerinin her geçen gün arttığı bir organizasyonel yapı olduğu düşünüldüğünde, müsabaka oynayan tüm takımlarımıza da federasyonumuzca güven ve itimat eksikliğimiz olması mümkün değildir.

Bu nedenlerle Turkcell Süper Lig 31. hafta müsabakalarının aynı gün ve saatte oynatılması yönündeki talebiniz, federasyonumuzca uygun görülmemiş, ancak geçtiğimiz sezonlarda da olduğu gibi müsabakaların aynı gün ve saatte oynatılmasının, 32. hafta müsabakaları ile hayata geçirileceği hususunu bilgilerinize rica ederim.''