THY, Avrupa Bayanlar Golf Turnuvası'na sponsor oldu

Türk Hava Yolları'nın, National Golf Club'da üçüncüsü düzenlenen Avrupa Bayanlar Golf Turnuvası'nın (LET) Türkiye ayağının ana sponsoru olduğu bildirildi.

29 Mart 2011 Salı, 11:04
Abone Ol google-news

Türkiye ayağını National Golf Club'un düzenlediği, Yeni Zelanda'dan Avusturya'ya, Fas'tan İspanya'ya, Fransa'dan İngiltere'ye, Portekiz'den Çin'e kadar dünyanın dört bir yanında yapılan ve en prestijli golf turnuvalarından biri olarak kabul edilen Avrupa Bayanlar Golf Turnuvası'nın Türkiye ayağını Belek Turizm Merkezi'ndeki National Golf Club bu yıl üçüncü kez düzenleyecek. Turkish Airlines Ladies Open adı verilen turnuva, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da THY'nin ana sponsorluğunda yapılacak.
 

En iyiler geliyor

Şubat ayında Avustralya ve Yeni Zelanda ayakları tamamlanan turnuvanın Türkiye ayağı 5-8 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 2010 Turkish Airlines Ladies Open'da dünyaca ünlü birçok ismi geride bırakarak sürpriz bir şekilde turnuvayı birincilikle tamamlayan ve bu sene Avustralya Open'da ikinci, Yeni Zelanda'da ise dördüncü olan İngiliz oyuncu Melissa Reid'in 2011 Turkish Airlines Ladies Open'a katılması kesinleşti. Öte yandan 2008 yılı Türkiye ayağı birincisi İsveçli Lotta Wahlin de bu yıl Turkish Airlines Ladies Open'a katılacağını bildirdi.

Turnuvada, Fas'ta Lalla Meryem kupasını kazanan Alman oyuncu Anja Monke'dan, European Nations kupasını kazanan İsveçli oyuncu Anna Norqvist'e, Portekiz Ladies Open birincisi Avustralyalı Karen Lunn'dan The Ladies Slovak Open birincisi İspanyol Maria Hernandez'e kadar birbirinden değerli birçok golf oyuncusu yarışacak. Bu isimlerin yanı sıra National Golf Club sahasını çok iyi bilen ve geçen yılların Turkish Ladies Open şampiyonları Reid ve Wahlin'in karşılaşacağı bu turnuvanın hayli heyecanlı geçmesi bekleniyor. Turnuva için hazırlıkların tamamlandığını kaydeden National Golf Club Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Göktuna, bütün sahanın bakımının bitirildiğini belirtti.

Göktuna, şunları kaydetti: ''Avrupa Bayanlar Golf Turnuvası gibi dünyanın en önemli golf turnuvalarından birisinin Türkiye ayağındaki organizasyonunu üstlenmekten dolayı son derece gururluyuz. Türkiye, bu turnuvalar sayesinde sesini daha fazla golfsevere duyurabilecek. Bu yöndeki gayretimize 2010 yılında olduğu gibi 2011'de de Türk Hava Yolları ana sponsor olarak destek verdi. THY'nin de desteğiyle düzenleyeceğimiz 2011 Turkish Airlines Ladies Open'da National Golf Club sahası dünya çapında birçok şampiyona kazanmış oyuncuları ağırlayacak. Golf tutkunlarının bu etkinliği kaçırmamalarını tavsiye ediyorum.'' Yıl boyunca sürecek Avrupa Bayanlar Golf Turnuvası 2011, Türkiye'den sonra Slovakya, İsveç, Portekiz, İngiltere, Dubai, İrlanda, İskoçya ve Fransa gibi dünyanın dört bir yanındaki ülkelerde devam edecek.

Saha da en iyiler arasında

Antalya Belek bölgesinde 920 dönümlük arazi üzerinde 18 Kasım 1994'te faaliyete geçen National Golf Club, uluslararası golf turnuvalarının oynanmasına olanak sağlayan EPGA (European Professional Golfers Association) standartlarına uygun Türkiye'nin ilk golf kulübü olarak tanımlanıyor. 2000 yılında Akdeniz ülkelerindeki bin 500 golf kulübü arasında 9. ve tüm Avrupa kulüpleri arasında 42. seçildi. 2002 Mart ayında Almanya'da yayınlanan Golf Magazin Dergisi'nin araştırmalarına göre dünya genelinde 16'ncı ve 2003 yılında Alman Journal Magazin Dergisine göre dünyadaki ''100 Golf Sahası'' sıralamasında 14'üncü sırayı aldı.