Trene bombalı saldırı... Personel kendi imkanıyla çıktı

VAN'ın Saray İlçesi'nde, Tahran-Ankara seferini yapan yolcu trenine PKK mensuplarınca bombalı saldırı düzenlendi. 2 kişinin hafif yaralandığı saldırıda, trenin lokomotif ve 2 vagonunda maddi hasar meydana geldi.

31 Temmuz 2015 Cuma, 13:57
Abone Ol google-news
<video:334859>

Olay, dün gece saat 24.00 sıralarında Van'ın Saray İlçesi'ne bağlı Keçikayası ve Çaybağı köyleri arasında meydana geldi. Saat 17.00'de gelmesi gereken Tahran-Ankara yolcu treni, gecikmeli olarak saat 23.00 sıralarında Kapıköy'den çıkarak Van'a hareket etti. Ancak 40 dakika sonra Keçikayası köyünü geçtikten hemen sonra raylara PKK mensuplarınca döşenen bomba büyük bir gürültüyle patladı. Patlamada trenin lokomotif kısmı ile 2 vagonu ağır hasar görürken, trende bulunan 14'ü Türk ve 3'ü de İran uyruklu personelden, adları açıklanmayan 2 makinist hafif yaralandı.

Kendi imkanları ile trenden çıkan personel, yaralı arkadaşlarını da alarak olay bölgesinden uzaklaştı. Güvenlik güçlerinin bölgeye gelmesinin ardından tren personeli ve yaralılar Van'a getirildi. Ayakta tedavileri yapılan makinistler taburcu edilirken, patlamanın gerçekleştiği bölgede trenin hala çalışır durumda olması ise dikkat çekti. Geniş güvenlik önlemlerini alındığı bölgede trenin raydan çıktığı ama şans eseri devrilmediği de gözlendi.