TRT Genel Müdürlüğü için 25 başvuru... Bilal’in arkadaşı ve başçavuş da listede

Şenol Göka’nın istifa ettirilmesinin ardından TRT Genel Müdürlüğü için RTÜK’e 25 kişinin başvurduğu öğrenildi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın okul arkadaşı olan İbrahim Eren’in, başvurusunu sunmak üzere bizzat RTÜK’e gittiği, RTÜK’ün başkan İlhan Yerlikaya dahil AKP kontenjanından seçilen üyeleri ile ayrı ayrı görüşerek oy istediği öğrenildi.

25 Mayıs 2017 Perşembe, 14:48
Abone Ol google-news

Şenol Göka’nın aniden istifa ettirilmesinin ardından RTÜK tarafından başlatılan TRT Genel Müdürlüğü adaylık süreci bugün saat 18.00’de doluyor. 

TRT Genel Müdürlüğü adayları arasında ismi en çok öne çıkan, Bilal Erdoğan’ın liseden arkadaşı, mevcut Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Eren’in 23 Mayıs’ta başvurusunu yaptığı öğrenildi.

Önce Kurtulmuş sonra Eren

Edinilen bilgiye göre Eren, başvurusunu bizzat yaptı. RTÜK’ün başkanı İlhan Yerlikaya dahil AKP’li üyeleri ile tek tek görüştü ve önümüzdeki hafta yapılacak seçim için oy istedi.
Şenol Göka’nın istifasının hemen ardından TRT ve RTÜK’ten sorumlu Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş da RTÜK’ü ziyaret etmişti.

Eren dahil TRT Genel Müdürlüğü için yapılan başvuru sayısının 25’i bulduğu, saat 18.00’e kadar aday sayısının artmasının beklendiği belirtildi.

Başçavuş başvurdu
Genel Müdürlük için aday olan isimlerden birinin halen görevde olan bir astsubay başçavuş olduğu ifade edildi.

Bazı başvurulardan RTÜK’ün 17 Mayıs’ta yayımladığı ilanın yalnış anlaşıldığı, bir kameramının TRT kadrolarında çalışmak için yaptığı iş başvurusu, TRT Genel Müdürlüğü başvurularını toplayan RTÜK’e gönderdiği öğrenildi.