Trump'ın 'vize yasağı' Muhammed Ali'nin oğlunu da vurdu

ABD Başkanı Donald Trump'ın 7 Müslüman ülke vatandaşlarına getirdiği vize yasağı geçen sene vefat eden ABD'li efsane boksör Muhammed Ali'nin oğlu Muhammed Ali Jr.'ı da vurdu. Oğul Muhammed Ali ay başında Florida'daki havalimanında 2 saat boyunca sorgulandı.

25 Şubat 2017 Cumartesi, 13:42
Abone Ol google-news

Muhammed Ali jr. 'ın avukatı Chris Mancini ünlü boksörün 44 yaşındaki oğlu ile Muhammed Ali'nin ikinci eşi olan annesi Khalilah Camacho-Ali'nin, Florida'daki Fort Lauderdale-Hollywood Uluslararası Havalimanı'nda 9 Şubat'ta Jamaika yolculuğu dönüşünde durdurulduğunu duyurdu.

Sputnik'te yer alan haber şöyle: ABD basınına konuşan Mancini göçmenlik yetkilileri tarafından yapılan sorgulamada Oğul Ali'ye 'Sen Müslüman mısın?' ve 'Bu adı nereden aldın?' gibi soruların sorulduğunu aktardı.

Anne Camacho-Ali'nin ise yanında Muhammed Ali ile birlikte çekilmiş bir fotoğrafı gösterdikten sonra sorgulanmadığı belirtildi. Mancini, Philadelphia doğumlu olan ve ABD pasaportu taşıyan Muhammed Ali Jr.'ın kendisinin Müslüman olduğunu söylemesine rağmen sorgulanmaya devam edildiğini vurguladı. Mancini olay nedeniyle Ali ailesinin federal dava açmayı düşündüğünü ve bu sayede bu muameleye ülke genelinde kaç kişinin maruz kaldığını aydınlatabileceklerini de aktardı.