Üç DNA testine rağmen "Oğlum bu değil" diyen anne haklı çıktı; IŞİD saldırısında ölen çocuğunu buldu

Gaziantep'te IŞİD'in kına gecesine düzenlediği saldırıda hayatını kaybeden ancak ailesinin cesedine bir türlü ulaşamadığı 9 yaşındaki Ramazan Ayhan'ın üzerindeki sır perdesi kalktı. Kimliği belirlenemeyen bir kişinin gömülü olduğu mezarda Ramazan'ın cesedine ulaşıldı.

11 Kasım 2016 Cuma, 09:30
Abone Ol google-news
<video:587917>

 20 Ağustos'taki IŞİD saldırısında Emine Ayhan üç çocuğunu kaybetti. İkisinin cesedini buldu ancak kendisine, 9 yaşındaki Ramazan'a ait diye gösterilen cesedi, cesedin 'yüzde 99,99' ihtimalle oğluna ait olduğunu yazan DNA testine rağmen teslim almadı.

3 DNA TESTİNDEN DE AYNI SONUÇ ÇIKTI, ANNE KABUL ETMEDİ

Bunun üzerine testler tekrarlandı, 3'ünde de aynı sonuç çıktı. Emine Ayhan, "O, Ramazan değil. Oğlumun el ve ayaklarında ameliyat izleri var. Benim oğlum olsa tanımaz mıyım" diyerek arayışını sürdürdü.

OLAY YERİNDE ÇEKİLMİŞ FOTOĞRAFLARI İNCELEDİLER

Bunun üzerine Ankara'dan Gaziantep'e giden özel ekip, patlamada hayatını kaybeden çocuklara ait olay yerinde çekilmiş fotoğrafları aileye gösterdi. Anne Emine Ayhan ile amca Abdulcelil Ayhan, Ramazan'a ait bir fotoğrafı tespit etti.

KİMLİĞİ TESPİT EDİLEMEYEN CESET, RAMAZAN'A AİTMİŞ

Yeşilköy Mezarlığı'nda, fotoğrafı bulunan ancak kimliği tespit edilemeyen kişinin bulunduğu mezar savcılık talimatıyla açıldı. Hürriyet'ten İdris Emen'in haberine göre; Emine Ayhan, iki yıl önce el ve ayak parmaklarından ameliyat olan Ramazan'ın cesedini operasyon izlerinden tanıdı.

ANNE, HAKLI ÇIKTI

Böylece 3 DNA testine rağmen 25 numaralı cesedin oğlu Ramazan'a ait olmadığını savunan anne haklı çıktı. Ramazan'ın amcası Abdulcelil Ayhan da, "80 gün sonra hem cesetten hem de anne ve babadan alınan DNA örnekleri yine Adli Tıp Kurumu'na gönderildi" dedi. 

25 NUMARA KİME AİT?

Baştan beri Ramazan'a ait olduğu iddia edilen 25 numaralı cesedin kime ait olduğu henüz bilinmiyor. Ramazan'ın amcası Abdulcelil Ayhan, "Bütün aileler cenazelerini aldı. Bizim dışımızda cesetlerini almayan aile kalmadı. Ceset, mahallede yaşayan Suriyelilerden bir çocuğa ait olabilir" dedi.