Üvey babasını öldüren kadının ifadesi: Çocuklarıma da aynısı yapar diye korktum

Üvey babası Yaşar Yanık'ı sokakta bıçaklayarak öldürdüğü suçlamasıyla tutuklanan Ş. A.'nın (32) cinayeti, cinsel istismara uğradığı için işlediğini söylediği belirtildi. İfadesinde yıllar önce üvey babasının cinsel istismarına uğradığını öne sürün Ş. A.'nın, "Çocuklarıma da aynısı yapar diye korktum" dediği ifade edildi.

27 Ekim 2018 Cumartesi, 13:03
Abone Ol google-news

Olay, 15 Ekim günü meydana geldi. 3 çocuk annesi Ş. A. sokakta karşılaştığı üvey babası Yaşar Yanık'ı bıçakladı. Ağır yaralanan Yaşar Yanık, Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Olayın ardından kaçan Ş. A. yakalanarak gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen Ş. A. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilen Yaşar Yanık ise 22 Ekim günü tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi, ilçede toprağa verildi.

Ş. A.'nın ifadesinde, 2000 ve 2003 yıllarında üvey babasının cinsel istismarına uğradığını öne sürdüğü belirtildi. Babasının açılan davadan beraat ettiğini, kendisinin 2006 yılında evlenerek Kastamonu'ya yerleştiğini belirten Ş. A., eşinden boşanarak tekrar Gölcük'e geri döndüğünü kaydetti. Yaşadıklarının çocuklarının da başına gelmesinden korktuğunu bildiren Ş. A., aynı mahallede oturan üvey babasını "Çocuklarımdan uzak dur" diye uyardığını söyledi. Ş. A. ifadesinde, "Daha önce bana defalarca kez cinsel istismarda bulundu. Bir kez de tecavüz etti. Bu durumu kabullenemedim. Artık çocuklarım vardı. En büyük kızım 12 yaşında. Çocuklarıma da aynısı yapar diye korktum" dediği bildirildi.