Validen öğretmene 'Halk oylaması' ile tayin

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu'nun 15 günde bir düzenlediği 'Halk Günü' toplantısına 3 çocuğu ile katılan öğretmen Sevda Örs, 4 yıldır köyde görev yapması nedeniyle eşinden ayrı yaşamak zorunda kaldığınI belirterek, kent merkezine tayin istedi. Vali Azizoğlu, öğretmen Örs için Halk Günü'ne katılanlar arasında oylama yaptırdı. Çoğunluk 'evet' deyince, Vali de tayini onayladı.

13 Ekim 2016 Perşembe, 10:37
Abone Ol google-news

Erzurum'a 150 kilometre uzaklıktaki Karayazı İlçesi'ne 10 kilometre mesafede bulunan Turnagöl Köyü'nde Beden Eğitimi öğretmeni olarak görev yapan Sevda Örs, Vali Seyfettin Azizoğlu'nun Hükümet Konafı'nda 15 günde bir düzenlediği 'Halk Günü' toplantısına 3 çocuğu ile katıldı.

'AİLE BİRLİĞİ ADINA'
Erzurum DHMİ'de çalışan eşiyle 4 yıldır ayrı yaşamak zorunda kaldığını belirten Sevda Örs, Vali Seyfettin Azizoğlu'ndan Erzurum kent merkezine tayin istedi. Sevda Örs, halk gününde şunları anlattı:

"Beden Eğitim öğretmeni olarak Karayazı İlçesi'nin Turnagöl Köyü'nde 4 yıldır görev yapıyorum. Eşim DHMİ'de tekniker olduğu için yanıma gelemiyor. Biz her eğitim- öğretim yılında çocuklarımla birlikte eşimle ayrı yaşamak zorunda kalıyoruz. Üç çocuğum var. Hem onlarla hem okulla uğraşmak çok zor. Sizden tek isteğim öğretmen olarak kent merkezinde görevlendirmeniz. Aile birliği adına böyle bir talepte bulunuyorum. Aksi halde ülkemin her yerinde seve seve çalışırım."

VALİ: TAYİN İÇİN HERKESİN BİR GEREKÇESİ VAR
Tayin olabilmek için herkesin bir gerekçesi olduğunu vurgulayan Vali Seyfettin Azizoğlu ise, "Herkes istediği yere gidince ilçe ve köylerde öğretmen kalmıyor. Biz de bu yıl böyle bir şeyin yaşanmaması için karar aldık ve 'herkes görev yerinde çalışacak' dedik. Şimdi senin durumun buradaki heyetin kararına bağlı. Onlar ne derse onu yapacağım. Erzurumlu'lar ne diyorsunuz hoca hanım için. Orada mı kalsın, buraya mı gelsin?" diye oylama yaptı.

'AİLE BİRLİKTE İSE GÜZELDİR'
Halk gününe katılanların büyük bir bölümü el kaldırıp, "Aile birlikte ise güzeldir, haklı gerekçeleri var. Tayini yapılsın" diye karşılık verince Vali Azizoğulu öğretmen Örs'ün talebini kabul etti. Çocukları ile birlikte salondan sevinçle çıkan Sevda Örs, oyları ile kendisine destek verenlere teşekkür etti.